• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Україна може реструктуризувати держборг, — ЗМІ

Українське керівництво розглядає можливість реструктуризації державного боргу через обмежені надходження до бюджету на тлі триваючої агресії Росії

Реклама на dsnews.ua

Водночас, за даними джерел Bloomberg, рішення не очікується до кінця літа, передає "ДС" із посиланням на "Економічну правду".

Наразі розглядається кілька сценаріїв, але рішення не очікується до кінця літа, розповіли два джерела. Міжнародний валютний фонд консультує владу та аналіз фінансової та боргової ситуації в Україні.

За словами співрозмовників агентства, один із варіантів, який розглядає Україна, передбачає так званий "запит на згоду", тобто запит від емітента на погодження власником облігацій внесення змін до умов випущених цінних паперів. Інший варіант передбачає використання заморожених російських активів як заставу, хоча юридична життєздатність такої ідеї незрозуміла.

Співробітники МВФ спілкувалися з українською владою з початку повномасштабного вторгнення і продовжують це робити зараз, зазначив представник фонду, не коментуючи безпосередньо питання щодо можливості реструктуризації боргу. У Мінфіні від коментарів відмовилися.

Реструктуризація облігацій України задля зниження боргового навантаження допоможе гарантувати, що фінансування від союзників у сфері оборони та гуманітарної допомоги не буде спрямоване на погашення власникам облігацій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua