• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Україна претендує на компенсацію із заморожених російських резервів

Київ розраховує отримати $415 млрд арештованих валютних резервів Центробанку РФ як компенсації за збитки, спричинені російським вторгненням в Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це заступник міністра економіки Денис Кудін заявив у п'ятницю в ефірі всеукраїнського телемарафону, коментуючи заяву радника Володимира Зеленського Олега Устенка про те, що пряма шкода України від війни вже перевищила $100 млрд, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

За словами Кудіна, реальна сума збитків від війни – у рази вища.

"У нас два основні підходи до визначення шкоди – це прямі одноразові збитки, тобто скільки буде коштувати нам відновити мости, дороги, об'єкти інфраструктури, лікарні, дитячі садки, школи, які були зруйновані Російською Федерацією в Україні. Другий підхід – це обсяг втрат валового внутрішнього продукту, тобто наскільки впаде економіка України від озброєної агресії", – пояснив заступник міністра.

За оцінками Мінекономіки, у зоні бойових дій 75% бізнесу припинили свою роботу, а на решті території України працює лише кожен другий бізнес, тобто втрачено 50% економічної активності.

Більшість металургійних заводів, що були на сході України, припинили діяльність, що призведе до зменшення обсягів експорту металів, які займали значну частину структури українського експорту. Блокування Росією морських портів на півдні не дозволяє експортувати в повному обсязі кукурудзу, пшеницю, олію, які є традиційною основою агроекспорту.

Кудін розповів, що Україна бачить три способи домогтися компенсації від Росії.

Перший – це судова претензійна робота проти РФ у судах, зокрема у Міжнародному кримінальному суді.

Другий — використання золотовалютних резервів Центробанку РФ. "Західні уряди вже заарештували золотовалютні резерви Центробанку РФ на суму $415 млрд. Цієї суми майже достатньо, щоб перекрити прямі одноразові втрати. Ми розраховуємо, що найближчим часом спільно з урядами-партнерами інших країн ми знайдемо механізм, як ці гроші можуть надійти Україні"., — Сказав Кудін.

Третій шлях – репарації у натуральній формі. "У вигляді репарацій ми могли б отримувати енергоресурси, інші види матеріальних цінностей, які необхідні Україні для постійного споживання", — вважає Кудін.

Як повідомляла "ДС", вранці 24 лютого війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну відразу за декількома напрямками. Однак бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати супротивника, знищивши з початку наступу понад 12 тис., 353 танки, 1165 бронемашин, 125 артилерійських систем, 31 засіб ППО, 58 РСЗВ, 60 цистерн з паливом, 7 БПЛА, 7 та 83 вертольоти, 558 військових автомобілів. В результаті російські війська розпочали бомбардування та обстріл житлових кварталів з метою посіяти паніку та залякати українців.

    Реклама на dsnews.ua