• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Україна за липень збільшила експорт агропродукції на 20%: які культури — в лідерах

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн тонн зернових, зернобобових, олійних культур і продуктів їх переробки (без урахування ріпаку)

Експорт агропродукції
Україна збільшила експорт агропродукції
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства, передає "ДС".

Цей показник на 492,7 тис. тонн (22,7%) більше, ніж у червні.

Експорт пшениці виріс у липні більше ніж у 3 рази, приблизно до 412 тис. тонн (138,4 тис. тонн — у червні).

"Водночас це значно менше, ніж 960 тис. тонн пшениці, експортованої з України в липні 2021 року за морських портів країни, що працювали, але вплив нового врожаю відчутний", — кажуть у Мінагрополітики.

Україна відвантажила на експорт 183 тис. тонн ячменю, що на порядок перевищує обсяг у 26 тис. тонн місяцем раніше — у зв'язку з початком збиральної кампанії ранніх зернових. Однак це менше, ніж 1,1 млн тонн ячменю, що були відвантажені з країни у липні минулого року.

Фактичний експорт кукурудзи виріс у липні на 84,7 тис. тонн у порівнянні з червнем і склав 1,1 млн тонн. У липні 2021-го було 960 тис. тонн, адже традиційно в цей час сезон української кукурудзи добігав кінця.

"Кукурудза продовжує домінувати в експорті аграрної продукції, її постачання у липні склало близько 41% від загального експорту зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки, без урахування ріпаку. Частка кукурудзи почала зменшуватись із початком сезону і збирання нового врожаю", — додали у міністерстві.

Українські експортери почали знижувати постачання соняшника. У липні його фактичний експорт сягнув 362,1 тис. тонн, що майже на 33% менше, ніж у червні — адже українські переробники почали запасатися сировиною з огляду на початок роботи "зернового коридору". Це все одно майже вдвічі більше, ніж загальний експорт соняшнику в 189,6 тис. тонн за весь попередній сезон.

Постачання соєвих бобів протягом липня склало 141,55 тис. тонн у порівнянні з майже 71,3 тис. тонн у червні та 31 тис. тонн — у липні минулого року.

Як писала "ДС", за прогнозом Мінагрополітики, у 2022 році українські аграрії посіють на 30-60% менше озимих зернових культур.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua