• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Україна експортує зерно двома каналами

Україна експортує зерно через Польщу та Румунію, а надалі можуть бути використаний напрямок через країни Балтії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сеник, повідомляє "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Ці коридори не є ідеальними, оскільки вони призводять до певних логістичних затримок, але ми робимо все можливе, щоб наразі розвивати ці шляхи", — пояснив Сенік.

Через Польщу українське зерно вивозиться залізницею, але через різницю у ширині колій на кордоні його переправляють на інші склади в умовах дефіциту відповідної інфраструктури.

Через Румунію Україна вивозить зерно спочатку залізницями в дунайські порти, після чого перевантажує його на баржі, звідки воно прямує до порту Константа, що потребує багато коштів і часу.

Заступник глави МЗС України зазначив, що Київ веде переговори про відкриття третього "зернового коридору" через країни Балтії, але відмовився уточнювати подробиці – як і те, скільки зерна вже було чи буде вивезено.

Україна є четвертим за величиною експортером зерна у світі, і, за словами Сеніка, на території, підконтрольній Києву, зберігається близько 30 млн тонн зерна, яке вона намагається експортувати.

Як писала "ДС", Росія заблокувала українські порти в Чорному морі і не дозволяє експортувати зерно, що може призвести до недоїдання та голоду мільйонів людей.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що війна в Україні може спричинити масовий голод у світі та крах глобальної продовольчої системи. В Організації закликали докласти максимум зусиль, щоб цього не допустити.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua