• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Україна може претендувати на €186 млрд після вступу до ЄС, - ЗМІ

Відповідно до внутрішніх оцінок спільного бюджету Євросоюзу, вступ України до ЄС надасть Києву право отримати приблизно 186 мільярдів євро протягом семи років

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать внутрішні оцінки спільного бюджету Євросоюзу, передає "ДС" із посиланням на Financial Times

У виданні зазначили, що офіційні особи ЄС цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки приєднання до блоку України, Молдови, Грузії та шести балканських держав до теперішнього бюджету ЄС на 2021-2027 роки становитиме 256,8 мільярда євро. Наслідки для наявних країн-членів включатимуть скорочення субсидій на сільське господарство приблизно на п'яту частину.

"Усім державам-членам доведеться платити більше і отримувати менше з бюджету ЄС; багато держав, які зараз є нетто-отримувачами, стануть чистими платниками", – підсумував документ секретаріату Ради ЄС.

Застосовуючи чинні правила до розширеного блоку, Україна матиме право на отримання 96,5 млрд євро в межах Спільної аграрної політики ЄС протягом семи років. Згідно з дослідженням, такі фінансові зміни призведуть до скорочення сільськогосподарських субсидій для теперішніх країн-членів приблизно на 20%.

Україна також отримає право на 61 млрд євро з фондів згуртованості ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури в бідніших країнах-членах. За оцінками дослідження, разом з дев'ятьма додатковими країнами-членами, Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на фінансування з фондів згуртованості.

Як писала "ДС", переговори між Україною та Європейським Союзом про членство Києва в ЄС можуть розпочатися вже у грудні і війна з Росією цьому не завадить.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua