• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Україна не отримає вилучені на Заході російські активи найближчим часом, — Мінфін

Вилучення заморожених російських активів на Заході на користь України буде тривалим процесом і кошти до нашої країни надійдуть нескоро

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Рішення щодо заморожених активів приймають уряди тих країн, де ці активи заморожені. Щоб можна було ці активи вилучити та спрямувати на користь України. Я знаю, що така робота ведеться в Канаді та в США. В Європі з цим дещо складніше, але я впевнений, що вони також долучаться до цього процесу якомога швидше. Сказати, що ці кошти надійдуть до України у найближчому майбутньому, я поки що не можу", — сказав Марченко.

Він вкотре наголосив, що уряд України веде постійну комунікаційну роботу з урядами західних країн щодо фінансової підтримки нашого бюджету. Серед лідерів надання фінансування – США, Канада та Великобританія.

Тим часом, зазначив міністр, українському уряду у квітні вдалося виконати усі соціальні зобов'язання.

"Ми у квітні всі наші зобов’язання виконали. Як соціальні — перед пенсіонерами, лікарями, освітянами, так і перед військовими. Так що попри те що, можливо, ми не в повному обсязі отримуємо допомогу, ми знаходимо можливості забезпечувати всі нагальні видатки", — сказав Марченко.

Як повідомляла "ДС", генеральний прокурор США Меррік Гарланд заявив, що американське Міністерство юстиції підтримає зусилля щодо передачі заарештованих російських активів Україні.

Президент США Джо Байден направив до Конгресу США законопроект, який дозволяє конфіскацію російських активів на користь України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua