• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Україна отримала позитивні висновки щодо можливості приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту

Офіційні висновки щодо можливості запрошення України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту очікуються у липні 2022 року

Україна має намір приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту
Україна має намір приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив представник Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) Міхаель Ратьє. Такі висновки, зокрема, будуть представлені на робочій групі з питань Конвенції про процедуру спільного транзиту і Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, яка відбудеться 7 липня 2022 року. Як передає "ДС", про це йдеться у повідомленні на офіційній Фейсбук-сторінці Державної митної служби України.

До складу місії увійшли ті ж представники DG TAXUD та трьох країн-учасниць Конвенції про процедуру спільного транзиту (Хорватія, Туреччина та Велика Британія), які брали участь і у попередній оціночній місії, що дозволило їм більш предметно оцінити прогрес України з листопада 2021 року.

Як відзначено у повідомленні, місія високо оцінила результати, яких Україні вдалось досягти з часу проведення попередньої оціночної місії, навіть попри війну. За цей час суттєво зросла кількість залучених підприємств, оформлених транзитних декларацій, розпочато застосування транзитних спрощень. Також активно просувалась робота в частині гармонізації законодавства, проведення тренінгів як для бізнесу, так і для посадових осіб митниць, забезпечувався належний технічний супровід роботи системи. Загалом за результатами проведеної роботи місія отримала позитивні враження від спілкування з представниками митниць, підприємств, гарантів, Національного банку України за результатами проведеної роботи.

Очікується, що запрошення приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту Україна зможе отримати уже восени, що дозволить розпочати міжнародне застосування NCTS до кінця 2022 року.

У Державній митній службі зазначають: після приєднання України до Конвенції український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями спільного транзиту, які має бізнес у 35-ти країнах Конвенції, а також під час переміщення товарів у режимі спільного транзиту працювати за принципом "один транспортний засіб – одна декларація – одна фінансова гарантія".

"Для нас важлива як допомога міжнародних партнерів у підготовці системи та організації процесу підтримки спільного транзиту, так і сам факт проведення оціночної місії у цей час, в період воєнних дій. Це дає впевненість, що попри війну наші партнери серйозно ставляться до намірів України приєднатися до європейської транзитної процедури", – зазначив заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов.

"Моніторингова місія визнала прогрес, досягнутий Україною у підготовці до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту, незважаючи на війну, що триває. Ми вітаємо досягнення у застосуванні NCTS на національному рівні, технічну готовність розпочати міжнародне застосування NCTS, впровадження ІТ-процесів для процедури спільного транзиту та початок впровадження фази 5 NCTS. Це дає впевненість, що, попри воєнні дії, Україна може виконати вимоги переходу до фази 5 NCTS синхронно з усіма країнами Конвенції. Місія приходить до висновку, що країна готова приєднатися до Конвенції, і вона рекомендуватиме Технічному комітету Конвенції надати Україні статус членства", — зауважив Міхаель Ратьє, керівник сектору транзиту / TIR підрозділу митної політики DG TAXUD.

У роботі місії з українського боку взяли участь представники Міністерства фінансів України, Держмитслужби, Офісу підтримки реформ при Мінфіні, Національного банку України, експерти Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM), представники від бізнесу та гарантів. 

Редактор: Аліса Нєдєліна
    Реклама на dsnews.ua