• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Українські перевізники пішли до Посольства Польщі з вимогою повернути 200 тис. дозволів на перевезення

Міжнародні автомобільні перевізники провели в Києві акцію біля посольства Польщі, під час якої передали Надзвичайному та Повноважному Послу Республіки Польща в Україні звернення з проханням сприяти врегулюванню питання поновлення кількості дозволів для українських перевізників у розмірі 200 тисяч, яке передбачено Угодою про Асоціацію України з ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це у Facebook повідомила Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП).

"Україна завжди відчувала підтримку з боку Республіки Польща та її народу, особливо в період Революції Гідності та агресії з боку північного сусіда. Польща однією з перших країн Європейського Союзу ратифікувала Угоду про Асоціацію України з ЄС. Разом з тим, останніми роками ми не знаходимо підтримки та розуміння щодо забезпечення торговельно-економічних зв'язків України з країнами ЄС та безпосередньо з Республікою Польща через зменшення польською стороною контингенту дозволів на міжнародні автомобільні перевезення з 200 до 160 тисяч на рік", – йдеться у повідомленні АсМАП.

У 2019 та 2020 роках Україні вдавалося домовитися з Польщею про видачу додаткових дозволів на додаток до затверджених раніше 160 000. Але уже у 2021 році вперше Україна додаткових дозволів не отримала, хоча виділена квота була витрачена ще у серпні.

Польща є транзитною державою для експортних потоків на ринки 12 країн ЄС, включаючи Німеччину, Францію, Бельгію та Нідерланди. Ці країни останніми роками збільшують кількість дозволів, а з Великобританією в України взагалі діє бездозвільна система.

Від штучного обмеження кількості дозволів збитків зазнають не лише українські компанії-експортери, а й європейські компанії, які інвестували свої кошти в Україну. З проханням вирішити питання дозволів із Польщею до Міністерства інфраструктури України вже звернулися такі компанії, як METRO CASH & CARRY, JYSK, Berlin-Chemie Menarini, Interfill та ін.

Через зменшення кількості польських дозволів для українських міжнародних вантажних перевізників Україна на рік втрачає близько 500 млн євро.

Обмеження кількості дозволів, за словами президента АсМАП України Леоніда Костюченка, є порушенням статті 136 Угоди про Асоціацію України та ЄС.

    Реклама на dsnews.ua