• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Білорусі визнали, що втрачають через санкції до $18 мільярдів на рік

Обсяг втрат, які економіка Білорусі зазнає через санкції Заходу, становить близько 16-18 млрд доларів на рік

Через санкції виявився заблокований практично весь експорт Білорусі до країн Європейського союзу та Північної Америки
Через санкції виявився заблокований практично весь експорт Білорусі до країн Європейського союзу та Північної Америки / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко, передає "ДС" з посиланням на "БЕЛТА".

За його словами, через санкції виявився заблокований практично весь експорт Білорусі до країн Європейського союзу та Північної Америки.

"Ця сума на рік дорівнює близько 16-18 млрд доларів. Звичайно, ми не можемо втратити цей обсяг експорту і маємо його переорієнтувати на інші ринки, зокрема азіатський, африканський, Близького Сходу та Арабської затоки. Це те, над чим ми зараз працюємо", — сказав Головченко.

Прем'єр сказав, що уряд Білорусі "однозначно трактує санкції як інструмент не просто тиску, а гібридної агресії".

"Напевно, це остання стадія, яка передує класичній збройній агресії. Мета нинішніх санкцій, на відміну від їхнього класичного розуміння, — поставити країну на коліна, задушити її економічно та добитися силовим шляхом виконання якихось вимог чи умов", — вважає Головченко.

Як писала "ДС", за оцінками радника міністра внутрішніх справ Вадима Денисенка, ймовірність того, що лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко може найближчим часом наказати своїй армії розпочати наземну операцію на території України, низька.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua