• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Цьогоріч "продуктові картки" в Україні ще не запровадять, — економіст

Ідею щодо запровадження продуктових карток для малозабезпечених в Україні навряд чи вдастся втілити в життя раніше наступного року

В Україні пропонують запровадити продуктові картки для малозабезпечених
В Україні пропонують запровадити продуктові картки для малозабезпечених / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "ДС" економіст Олексій Дорошенко, передає "ДС".

Коментуючи ідею про запровадження продуктових карток для малозабезпечених, яку нещодавно висловив радник президента Олег Устенко, експерт припустив, що реалізувати її можна було б не раніше 2023 року.

"Між задумом та його реалізацією існує велика прірва, тому що середній термін проходження законопроекту, навіть за скороченою процедурою та позначеного президентом як невідкладний, становить 120 днів. Це означає, що коли навіть буде розроблено законопроект, а це мінімум два, а насправді до чотирьох місяців, прийнятий він буде лише у 2023 році", — сказав Дорошенко.

Він зазначив, що уряду пропонували два шляхи удоступнення продуктів харчування для малозабезпечених: американський та європейський. Перший передбачав використання продуктових карток з перерахуванням банківських коштів, другий — зменшення ПДВ на продукти.

"Зараз ми почули від пана Устенка, що влада звернула увагу саме на американську систему, тому що в Україні важко працювати з різними ставками ПДВ через важкість адміністрування податку", — зауважив економіст.

Як писала "ДС", за даними Державної служби статистики, у 2021 році в Україні найбільше зросли ціни на соняшникову олію, цукор та яйця.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua