• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Ще ближче до євростандартів: в Україні з'явиться національна мережа зарядних станцій для електрокарів

Державне підприємство "Енергоатом" та "Укргазбанк" 17 червня 2022 року підписали Меморандум про партнерство та взаємодію. Сторони, зокрема, домовились спільно реалізовувати проєкт створення національної мережі електричних зарядних станцій

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі на сайті телеканалу 24, передає "ДС".

Відповідно до положень меморандуму, сторони домовились розпочати спільну реалізацію проєкту з використанням фінансових можливостей "Укргазбанка" та виробничо-технічного потенціалу "Енергоатома" як найбільшого виробника електричної енергії в Україні.

"Сьогодні зроблений ще один важливий крок розвитку інфраструктури електричного транспорту та створення національної мережі зарядних станцій в Україні, визначені джерела фінансування для розбудови цієї мережі на території всієї країни", – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко під час підписання документу, уточнює пресслужба "Укргазбанку".

За його словами, реалізація цього проєкту також сприяє виконанню Україною міжнародних зобов’язань щодо декарбонізації: "Ми пришвидшуємо досягнення вуглецевої нейтральності економіки України, а також зменшення забруднення навколишнього природного середовища".

Своєю чергою президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін наголосив на важливості цього проєкту для розвитку компаніЇ.

"Сьогодні "Енергоатом" має значні резервні потужності для виробництва дешевої та чистої електроенергії, яка може постачатись також і на нові сегменти внутрішнього ринку, задовольнити зростаючі потреби вітчизняних автомобільних перевізників у доступній електроенергії, швидкій та комфортній зарядці електричних автомобілів у будь-якому куточку України. Для "Енергоатома" це також і вихід на роздрібний ринок продажу електроенергії, що суттєво збільшить капіталізацію компанії", — підкреслив Котін.

Як зазначив заступник Голови правління "Укргазбанку" Денис Чернишов, фінансування проєктів, пов’язаних з ефективним використанням енергоресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля були і залишаються одними з пріоритетних напрямків роботи банку. 

"Цей проєкт є вкрай важливим, як з точки зору розвитку інфраструктури електричного транспорту, так і у контексті забезпечення паливної безпеки держави за рахунок впровадження інноваційних технологій та мінімізації шкоди навколишньому середовищу. Ми впроваджуємо дійсно масштабний проєкт, в якому вбачаємо одну з перших ластівок на шляху інноваційної трансформації транспортної інфраструктури України до Європейських екологічних стандартів. Особливо враховуючи, що атомна енергія – це низьковуглецеве джерело енергії, що відіграє важливу роль у запобіганні викидам CO2", – наголосив Денис Чернишов.

У компанії наголошують, що спільними зусиллями "Енергоатом" та "Укргазбанк" розвивають енергетичний потенціал України, застосовуючи усі наявні ресурси та можливості. Будівництво національної мережі електричних зарядних станцій ще на крок наближає Україну до світових норм та стандартів.

"Ми досить активно включились у спільну роботу – створили робочу групу, залучаємо до неї профільних професійних експертів, наших внутрішніх спеціалістів. Зараз одночасно розробляємо одразу декілька концепцій впровадження, які, швидше за все, також одночасно будемо реалізовувати. Це буде і встановлення власних зарядних станцій, і колаборація з діючими мережами та українськими виробниками, розробка спеціальних тарифів",– цитує канал "24" заступника голови правління "Укргазбанку" Дениса Чернишова.

Журналісти зазначують, що Україна разом з державами західного світу взяла на себе зобов’язання до 2030 року скоротити рівень викидів парникових газів на 40% проти 1990 року.

Наголошується, що Росія почала використовувати паливо та енергоресурси, як зброю. Країна-агресорка займається відкритим шантажем енергоносіями країн Європи та завдає масованих цілеспрямованих ракетних ударів по українських нафтопереробних заводах і сховищах з паливом.

Отже, зростання попиту та активний перехід на електрокари спричинений не лише розвитком екосвідомості людства, але й зрозумілими економічними та безпековими чинниками. В Україні ці фактори посилили зокрема й наслідки повномасштабного вторгнення Росії.

"Я вважаю, що підписання Меморандуму між "Енергоатомом" та "Укргазбанком" стане першим дієвим кроком стимулювання електромобільності в Україні. І не лише для приватного транспорту, а й для комерційного – це один з китів загального розвитку цієї сфери",– розповіла журналістам радниця заступника міністра інфраструктури та авторка програми Green Mobility news Марина Китіна.

В "Укргазбанку" нагошують, що ще до початку активної фази війни, у вересні 2021 року, в Україні було придбано 145 нових електромобілів, що у 2,5 раза більше у порівнянні з вереснем 2020 року. А вже у квітні 2022 року українці почали цікавитись електрокарами у 15 разів частіше, коли на гібридні авто попит зріс у 11 разів.

"За темпами розвитку зарядної інфраструктури Україна посідає місце серед лідерів у Європі. Але це стосується так званих "повільних" зарядних станцій, потужністю до 22 кВт. А от швидких зарядних пристроїв, потужністю більше 50 кВт в нас не вистачає, а сучасних станцій, на які поступово переходить Європа, на 150-350 кВт – взагалі одиниці. Тож швидкий розвиток електромобільності в Україні як ніколи на часі" — розповів журналістам заступник голови правління Української електромобільної асоціації Вадим Ігнатов.

Фінансування проєктів, пов’язаних з ефективним використанням енергоресурсів та зниженням негативного впливу на навколишнє середовище, є одним із пріоритетних напрямів роботи "Укргазбанку", який є лідером "зелених" інвестицій в Україні – обсяг інвестицій у такі проєкти банком вже досяг понад 32 мільярди гривень. І попри повномасштабну війну, банк продовжує активно кредитувати українську економіку.

    Реклама на dsnews.ua