• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

В Україні цьогоріч посіють на 30-60% менше озимих зернових: прогноз міністра агрополітики

У 2022 році українські аграрії посіють на 30-60% менше озимих зернових культур

Прогноз на посівну
Українські аграрії посіють на 30-60% менше озимих зернових культур / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Такий прогноз надав міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Аграрії скоротять посіви озимих зернових культур, пшениці та ячменю на 30-60%", — сказав він в інтерв'ю Financial Times.

Як зазначається, нині Україна веде переговори з Росією щодо відновлення експорту продовольства через свої порти у Чорному морі. Проте, за словами Сольського, якщо українські порти залишаться закритими наступної весни, фермери різко скоротять посіви кукурудзи й натомість вирощуватимуть сою та соняшник через нижчу врожайність і вищі ціни.

На його переконання, зменшення виробництва пшениці та кукурудзи у 2023 році призведе до продовження дефіциту зерна в усьому світі та підвищення цін на продовольство на ще довший період.

Сольський також нагадав, що російські військові продовжують викрадати великі обсяги зерна у фермерів на окупованих територіях. Повідомлялося, що росіяни вже викрали 500 тис. тонн зерна. Водночас, на думку міністра, реальні обсяги набагато вищі, оскільки фермери в контрольованих Росією частинах півдня України вже зібрали кілька мільйонів тонн.

Як писала "ДС", росіяни продовжують красти українське зерно на окупованих територіях і для цього "націоналізують" елеватори.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua