• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У ВРУ пропонують збільшити пенсії за рахунок пожертв: як це має працювати

Народні депутати пропонують механізм збільшення пенсій коштом внесків меценатів

Пенсія
У ВРУ пропонують збільшити пенсії коштом пожертв
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації "Судово-юридичної газети", передає "ДС".

Як зазначається, у Верховній Раді України повідомили, що працюють над законопроєктом, який дозволить пенсіонерам, які отримують менш ніж 3 тис. грн, збільшити виплати за рахунок добровільних пожертв. 

"Меценат зможе сам обрати підопічного й перерахувати йому гроші", — зазначили у парламенті.

За словами народної депутатки, членкині Комітету з питань бюджету, ініціаторка цього законопроєкту Лесі Забуранної, відповідний документ перед внесенням до Ради був погоджений і з Пенсійним фондом, і з Міністерством соціальної політики, і з Міністерством фінансів. Серед співавторів законопроекту 7649 також і голова Комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова.

"До повномасштабної війни ми багато говорили про пенсійну реформу, перехід на багаторівневу систему, створення можливостей накопичення пенсій. Однак сьогодні склалася ситуація, коли це не можна впровадити так швидко, як хотілося б. Крім того, Пенсійний фонд був завжди дотаційним, він потребував підтримки з державного бюджету. Зокрема, тільки цього року понад 200 млрд гривень піде з держбюджету до Пенсійного фонду, щоби люди вчасно отримали пенсію. Тож ідея надзвичайно актуальна", – зауважила політикиня.

Вона пояснила, що запропонований законопроєкт дає можливість тією мірою й у тій кількості, яка дозволяє з економічної точки зору, поповнювати не лише рахунок для людини, яку є бажання підтримувати, а й для себе також.

"Зараз багато жінок перебувають за кордоном. Вони зберігають робоче місце, але ЄСВ за них підприємство не сплачує. У них виникає прогалина у страховому стажі. Завдяки пропонованому документу українці можуть вплинути на розмір своєї майбутньої пенсії. Часто буває так, що людина працює, але отримує мінімальну зарплату. Відповідно, сплачується мінімальна ставка соціального внеску. Однак є можливість за рахунок родичів доплатити, тож у достроковій перспективі можна на стабільній основі подбати про своє майбутнє, збільшивши розмір пенсії", — наголосила Забуранна.

Зареєструвати та сплачувати внески можна буде через портал "Дія". Це за кілька хвилин дозволяє зробити внесок і за себе, і за іншу людину.

Народна депутатка також зазначила, що наразі розглядається ідея створення реєстру, своєрідної бази даних із якоюсь короткою історією тих, хто найбільше потребує підтримки. Таким чином потенційні меценати зможуть обрати собі того, кому допомогти першочергово.

Як писала "ДС", у Кабміні обіцяли не знижувати пенсії наступного року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua