• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Верховний суд Британії ухвалив рішення у справі про "борг Януковича", розгляд якої ініціювала Росія

Верховний суд Великої Британії виніс рішення на користь України у справі про єврооблігації на 3 мільярди доларів, відомої як "борг Януковича"

Віктор Янукович
Віктор Янукович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну України, передає "ДС".

Справа була ініційована Росією проти України. Суд вирішив, що справу необхідно направити на судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні.

Зокрема має бути досліджена позиція захисту України. Київ наголошував на примусі та погрозах Росії застосувати силу ще з 2013 року для того, щоб змусити Україну випустити облігації.

Нагадаємо, у грудні 2013 року Росія та Україна домовилися про кредит на 15 мільярдів доларів. Згідно з угодою, щороку Україна повинна була сплачувати додаткові 5% від суми кредиту.

Україна встигла отримати тільки перший транш кредиту — 3 мільярди доларів. 20 грудня 2013 року Україна розмістила облігації на Ірландській фондовій біржі, а Росія викупила їх. Ця сума і стала відома як "борг Януковича".

 У грудні 2015 року Кабміні запровадив мораторій на виплату 3 мільярди доларів за єврооблігаціями. У лютому 2016-го Росія подала позов проти України до Верховного суду Великої Британії, а у травні Київ передав документи для свого захисту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua