• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Верховний суд поставив крапку у "війні" за ПриватБанк

Велика Палата Верховного Суду України підтвердила законність націоналізації "Приватбанку" та неможнливість повернення фінансової установи колишнім власникам

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Верховного суду, повідомляє "ДС".

"Велика Палата Верховного Суду підтвердила законність закриття провадження у справі за позовом акціонера неплатоспроможного банку про недійсність правочинів щодо купівлі-продажу акцій", — йдеться у повідомленні.

Так, колишній співзасновник "Приватбанку" Олександр Дубілет звернувся з позовом до АТ КБ "Приватбанк", Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за участю третіх осіб на стороні відповідачів Національного банку й Кабінету міністрів про визнання договорів недійсними. Предметом позову була вимога про визнання недійсними договору про придбання акцій від 20 грудня 2016 року та договору купівлі-продажу акцій від 21 грудня 2016 року, за яким Держава Україна в особі Міністерства фінансів придбала 100 % акцій "Приватбанку" за 1 гривню.

Господарський суд міста Києва провадження у справі закрив з огляду на те, що спосіб захисту, обраний позивачем, не відповідає визначеним законодавством способам захисту. Північний апеляційний господарський суд скасував ухвалу і направив справу для розгляду до суду першої інстанції. КМУ та "Приватбанк" звернулися з касаційними скаргами, у яких просили постанову суду апеляційної інстанції скасувати, а ухвалу місцевого суду залишити в силі.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду передав справу на розгляд Великої Палати ВС. 15 лютого 2023 року за результатами розгляду справи Велика Палата ВС касаційні скарги "Приватбанку" та КМУ задовольнила, постанову Північного апеляційного господарського суду скасувала й залишила в силі ухвалу Господарського суду міста Києва, якою провадження у справі закрито.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua