• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Від спорядження до ударних дронів. Як Cosmolot допомогає ЗСУ

Компанія Cosmolot однією з перших від початку повномасштабного вторгнення долучилася до підтримки українських військових. Розпочинали з донатів у "Повернись живим", а наразі допомагають закуповувати летальну військову техніку та розвивають унікальну платформу Brave Inventors для винахідників зброї

Допомога ЗСУ в пріоритеті компанії з початку повномасштабної війни
Реклама на dsnews.ua

Перший ліцензійний гемблінг-оператор в Україні Cosmolot має в активі подяку Міноборони та золоту пам’ятну відзнаку 74-го розвідувального батальйону. Адже допомога ЗСУ — у пріоритеті компанії з початку повномасштабної війни.

Співпраця з "Повернись живим" та UNITED 24

У Cosmolot розповідають, що минулої зими були готові до будь-яких сценаріїв, і ще 23 лютого перерахували 500 тис. грн фонду "Повернись живим". А зранку 24 лютого, коли Росія почала бомбити українські міста, перерахували ще 500 тис. грн. Так розпочалася співпраця Cosmolot і "Повернись живим". Протягом весни компанія задонатила ще 1 млн на потреби військових. Згодом для збору коштів організували дві масштабні антирашистські рекламні кампанії. Першою була "Палімо вату разом". В рамках кампанії Сosmolot створив спеціальний інтерактивний портал, на якому користувачі прокачували віртуального солдата, щоб той краще "палив вату". Користувачі могли самостійно обирати, на яке військове обладнання піде їхній донат, наприклад, 50 грн — на рацію, 300 грн — на ноутбук або 2 тис. грн — на коптер. За один раз можна було відправити понад 9 тис. грн. А донаторам передавали брендований блок сірників — як символ того, що учасники допомагають випалювати ворога з української землі. Продовженням стала кампанія "Рашистам пекло". Креативники компанії обіграли стереотипний наратив про демонізацію сфери азартних ігор, знявши міні-серіал про чорта, хазяїна пекла, який кидає російських пропагандистів до котла Cosmolot, бо рашистам він потрібніше. Разом з комунікацією "Рашистам пекло" Cosmolot випустив інтерактивну платформу "Додай рашистам жару". На ній можна було перерахувати кошти на ЗСУ, розпалюючи вогнище під пекельним котлом рашистів. Усі гроші автоматично зараховувалися у фонд "Повернись живим".

А в рамках літнього турніру "Вільні.Незалежні" Cosmolot перерахував 1 млн грн на благодійність. 400 тис. грн були направлені у фонд "Повернись живим", на потреби українських військових, а 600 тис. грн — в UNITED24 на три напрями: оборона та розмінування, медична допомога та відбудова України.

Утім, співпрацею з фондами "Повернись живим" та UNITED24 внесок Cosmolot у перемогу не обмежився. Кейс компанії багатовекторний — від пікапів до забезпечення дронами українських підрозділів.

Команда однодумців

Реклама на dsnews.ua

Підтримують у Cosmolot й працівників, родичі яких на передовій. Так, коли рекрутерка Анастасія шукала плоттер (принтер для друку мап. — "ДС") для розвідувального батальйону, де служить її тато, виявилося, що знайти і придбати його не так і легко. Тоді керівництво компанії допомогло знайти пристрій і профінансувало його покупку. За два тижні плоттер був на передовій, а Cosmolot почав опікуватися батальйоном батька Анастасії: бійцям передали "старлінки", зимову форму, тепловізори, дрони та багато іншого.

Чимало працівників Cosmolot мають власні волонтерські ініціативи. Наприклад, співробітниця продуктової команди Поліна у перші місяці війни допомагала у шпиталі: обробляла й перев’язувала рани постраждалим, допомагала хірургам під час операцій, змішувала ліки, виконувала санітарну роботу. Фахівчиня з продукту Анна разом із колегою-розробником Олександром займаються точковою допомогою військовим: закуповують їжу, амуніцію, техніку. Анна вважає, що їм дуже пощастило з оточенням: ніколи не було проблем із збором коштів, люди розуміють важливість допомоги військовим. Так, нещодавно їхня невелика команда купила автомобіль на передову і вже збирає кошти на ще один.

А хтось з команди вступив до лав ЗСУ — співробітник команди комунікацій Дмитро мобілізувався у першій хвилі. Дмитро розповідає, що війна докорінно змінила його пріоритети й цінності. Крім того, на нього вплинула й служба в армії: "У мене стовідсотково посилилася громадянська свідомість. Я більш гостро став розуміти проблему мовного питання. Речі, які здавалися важливими раніше, сьогодні втратили свою актуальність".

Хлопець відзначає, що його морально підтримує те, що і друзі, й колеги по роботі завжди готові допомогти. Його радує, як розвивається компанія у волонтерському напрямку.

Ударні дрони Punisher

У грудні 2022 р. Cosmolot змінив вектор допомоги та вирішив сфокусуватися на підтримці вітчизняних технологічних новацій. Онлайн-казино почало співпрацю з UA Dynamics, виробником перших ударних дронів Punisher багаторазового використання.

Punisher — перший український ударний дрон багаторазового використання, розроблений командою українських ветеранів. Це найменший і найлегший ударний дрон, який не має аналогів у світі. Наразі Punisher — найдешевший у світі багаторазовий ударний дрон із найменшою вартістю виконання місії. Радіус бойового застосування дрона близько 45 км, що дозволяє легко виконувати завдання у глибокому тилу ворога.

Cosmolot перерахував 1 млн грн на дрон для морської піхоти, а ще 2 млн грн передав в рамках новорічного промо. У Cosmolot зазначають, що й надалі планують підтримувати UA Dynamics та надавати посильну фінансову допомогу на виготовлення нових дронів.

Військове онлайн-експо

У компанії розповідають, що останні місяці отримували чимало запитів від українських винахідників. Ті просили виділити кошти на розробки — зокрема дронів чи модифікацію автомобілів, в десятки разів дешевших за ті, що закуповує Україна. Так з'явилася ідея першого онлайн-експо воєнного часу Brave Inventors.

Платформа, по-перше, повинна зацікавити винахідників — вони зможуть отримати шанс на інвестиції чи суттєві донати, які стануть поштовхом до промислової реалізації продукту чи масштабування виробництва.

По-друге, це проєкт для інвесторів, адже не секрет, що військова справа — одна з найперспективніших галузей української економіки. І зрештою, ініціатива може бути корисною для держави, адже платформа і каталог на її основі стануть зручною візитівкою українського ВПК, зокрема для потенційних іноземних партнерів.

Наразі на порталі представлені багаторазові ударні дрони Punisher, багатофункціональний комплекс SPEXTR та кілька БПЛА. У Cosmolot вважають, що українські розробки надважливі хоча б тому, що створені в умовах реальних бойових дій. Тому завдяки платформі українські військові зможуть задовольнити потреби, не шукаючи оснащення на закордонних майданчиках. А іноземці — оцінити якість української зброї та переконатися, що Україна не лише хоробра, а й інноваційна країна. 

    Реклама на dsnews.ua