• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Влада передала Гетьманцеву контроль над "скручуваннями ПДВ", — ЗМІ

Влада передала голові комітету з податкової та митної політики Данилу Гетьманцеву контроль над "скрутками ПДВ"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у статті видання "Дело".

За інформацією видання, лише на "скрутках" ПДВ бюджет країни щомісяця втрачає до 2 мільярдів гривень, а політика "кураторства" у питаннях оподаткування була характерною для адміністрації Януковича.

Ідею "кураторства" розкритикував ексміністр фінансів та колишній соратник Володимира Зеленського Олександр Данилюк.

"Наприкінці року податкову передали під "кураторство" – як за Януковича. Цей приз отримав голова комітету з податкової та митної політики Гетьманцев. Хоча, гадаю, він монополію довго не протримає – охочих поживитися купа. Про те, що кураторство – це дикість з погляду державного управління, я навіть не хочу говорити. "Кураторство" – це саме про видавлювання грошей із бізнесу", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Автори матеріалу вважають, що зараз вся система оподаткування в країні переведена в режим викачування грошей, щоб білий бізнес дав більше грошей, якими можна перекрити індикативні показники наповнення бюджету і перекрив втрати від схем, з якими ніхто не збирається боротися.

Однією з найбільш поширених "схем" є "скручування ПДВ" — неправомірне формування витрат платника податків, внаслідок яких платник має право на штучний податковий кредит, що призводить до зменшення його зобов'язання з ПДВ. Через такі "схеми" бюджет щомісяця втрачає близько 2 млрд грн. Ці суми називалися в податковій на початку 2021 року і так само озвучуються на початку 2022-го.

Зазначається, що Гетьманцев у публічному просторі утримується від коментування такої практики в Україні, хоча та продовжує існувати та приносити дохід бенефіціарам. Автори матеріалу, спираючись на власні джерела, припускають, що готується кадрова зачистка у Департаменті адміністративного оскарження ДПС та на місце керівника планують повернути "звільненого за алкоголізм" Єгора Притулу. Не виключено, що це викликано необхідністю збільшити "планові втрати" під час збору ПДВ.

"Всім експертам і бізнесу зрозуміло, що схеми зі "скручуваннями" ПДВ існуватимуть рівно доти, поки це заохочуватиметься зверху і поки "куратору" Гетьманцеву не буде дано чіткого указу зупинити пряме розкрадання бюджетних коштів. Поки ж, судячи з того, що відбувається, все навпаки", — резюмують автори матеріалу.

Нагадаємо, із 1 серпня минулого року в Україні знову діє ставка ПДВ у розмірі 20% для окремої агропродукції.

    Реклама на dsnews.ua