• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

ЄС хоче вкласти гроші в найвищу дамбу у світі, — ЗМІ

Європейський Союз планує інвестувати в Таджикистані у найвищу дамбу у світі, щоб послабити енергетичний вплив Росії, зокрема в Центральній Азії

Будівництво найвищої дамби у світі
ЄС хоче вкласти гроші в найвищу дамбу у світі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Reuters розповіли поінформовані посадовці ЄС, передає "ДС".

Як зазначається, Євросоюз має намір стати головним інвестором у будівництво гігантської Рогунської ГЕС в Таджикистані. Її почали зводити у 2016 році. Споруда із кам’яною дамбою з глиняного ядра 335 м заввишки, як пише агентство — найвищою у світі, має забезпечити повну енергетичну незалежність Таджикистану. Очікувалося, що вона задовольнить не лише потреби країни, але й дозволить експортувати електроенергію до Узбекистану та Казахстану.

Європейський інвестиційний банк досі не фінансував цей проєкт, але нещодавно Європейська комісія попросила його стати головним інвестором.

Вартість ГЕС — близько 8 млрд доларів, з яких 3 млрд вже витратили. Дотепер будівництво значною мірою фінансувалося за рахунок урядових облігацій та приватних позик. Але уряд Таджикистану звернувся до ЄС з проханням про фінансову та технологічну підтримку.

Представник ЄІБ відмовився коментувати агентству обсяг можливих ​​інвестицій. Остаточне рішення ЄС планує ухвалити до останнього кварталу 2022 року.

Як писала "ДС", президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що його країна готова використати свій вуглеводневий потенціал, щоб стабілізувати ситуацію з енергоресурсами на світових та європейських ринках.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua