• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

ЄС може подовжити обмеження на торгівлю українською агропродукцією, — єврокомісар

Європейський Союз, найімовірніше, погодиться продовжити дію регламенту, що забороняє вільну торгівлю пшеницею, кукурудзою, ріпаком і соняшником з України у 5 східноєвропейських країнах

Експорт агрпродукції
ЄС може подовжити обмеження на торгівлю українською агропродукцією
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Войцеховський нагадав, що з 2 травня до 5 червня діє постанова ЄС, яка забороняє вільне ввезення українських зернових та олійних до Польщі, Словаччини, Болгарії, Угорщини та Румунії, проте дозволено їх транзит територією цих країн.

Водночас заборона поширюється лише на "найбільш чутливі продукти", які імпортували в надлишку. У списку продуктів, які 5 країн пропонували до заборони, є ще кілька позицій, що імпортували в надлишку, але наразі на ринку, зокрема у Польщі, будь-яких перебоїв через них не спостерігається, каже єврокомісар.

"Наприклад, була проблема з медом. Ми перевірили дані, виявилося, що 2022 року до Польщі надійшло менше меду, ніж 2021 року, до війни", — зазначив Войцеховський.

За його словами, у питанні з м'ясом птиці, можливо, буде застосовано застереження про безпеку.

"Європейська комісія аналізує ринок і залежно від результатів цього аналізу може ухвалити рішення про запровадження імпортних квот", — сказав єврокомісар.

Він нагадав, що до лібералізації торгівлі імпортна квота для України становила 90 тис. тонн м'яса птиці. "Тепер, однак, цей імпорт з України збільшився на 80% по ЄС, що є суттєвим зростанням", — наголосив посадовець.

За словами комісара, хлібній кризі запобігли. Польські фермери, які нині продають зерно, можуть скористатися держдопомогою й субсидіями. Попит на зерно є, проте залишається проблема низької ціни на нього.

Януш Войцеховський припустив, що держави-члени ЄС погодяться на продовження після 5 червня 2023 року положення, що забороняє вільну торгівлю чотирма сільгоспкультурами у східноєвропейських країнах.

"Усе вказує на це", — резюмував він.

Як писала "ДС", Болгарія скасує заборону на експорт української аграрної продукції, як тільки набудуть чинності стабілізаційні заходи, вжиті ЄС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua