• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

ЄС планує надати Україні 18 млрд євро у 2023 році

Країни Європейського Союзу обговорюють надання Україні щомісячної фінансової допомоги у 1,5 млрд євро у 2023 році

Реклама на dsnews.ua

Про це президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила на відкритті Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України у Берліні 25 жовтня, передає "ДС".

Голова Єврокомісії нагадала, що на покриття поточних видатків бюджету, зокрема, на зарплати лікарям, вчителям та військовим, Україна потребує близько 3-5 млрд доларів щомісяця. 

"Україна потребує надійної підтримки. ЄС готовий взяти на себе, і я працюю з країнами-членами задля того, аби ЄС міг надавати Україні підтримку обсягом до 1,5 млрд доларів на кожен місяць війни. Йдеться про 18 млрд доларів у 2023 році", – заявила вона. 

Цьогоріч щомісячний дефіцит бюджету України оцінювався у 4-5 млрд доларів щомісяця, які Україна покривала коштом фінансової підтримки від міжнародних партнерів та шляхом емісії гривні Національним банком.

У 2023 році, завдяки частковій адаптації української економіки до воєнного часу та звільнення українських земель, уряд закладає бюджетний розрив на рівні 3,5 млрд доларів.

Як раніше розповідав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, з такого розрахунку наступного року Україна потребує 38 млрд доларів. Тоді говорилося про те, що Євросоюз може надати допомогу у розмірі 1 млрд доларів на місяць (12 млрд доларів за весь рік), ще 12 млрд доларів за рік – від Міжнародного валютного фонду, а також 1,5 млрд доларів щомісячної допомоги від США. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський закликав партнерів України заснувати новий формат допомоги – фінансовий "Рамштайн".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua