• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Європейський банк позичить "Нафтогазу" 300 млн євро на термінові закупівлі газу

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть НАК "Нафтогаз України" позику у 300 млн євро, у тому числі і на термінові закупівлі газу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в ЄБРР, передає "ДС" із посиланням на "Економічну правду".

Перші 50 млн євро траншу буде направлено на екстрені закупівлі газу.

Зазначається, що кошти необхідні для екстрених закупівель обсягів, які необхідні для підготовки газової системи України до наступного опалювального сезону. Загалом "Нафтогаз" планує акумулювати 1 млрд євро, щоб придбати до 1 млрд м3 газу, щоб забезпечити достатню кількість газу в системі до осені.

Із позики в 300 млн євро, крім підтримки енергетичної безпеки, кошти витратять для підтримки НАКу у вирішенні проблем, пов'язаних із робочою силою внаслідок вторгнення Росії, що змусило мільйони людей залишити будинки та свої робочі місця.

Ця позика є частиною підтримки у розмірі 1 млрд євро, яку ЄБРР планує цього року надати Україні разом з іншими донорами та партнерами для підтримки реальної економіки країни.

Зазначається, що інвестиції ЄБРР в Україну в рамках цього пакету мають на увазі розподіл ризиків. Наприклад, у випадку з "Нафтогазом" акціонери ЄБРР гарантують 66% (200 млн євро) від загальної суми позики, також забезпеченої суверенною гарантією України.

Після першого траншу в 50 млн євро гарантії донорів покриватимуть усі наступні виплачені 100 млн євро і 66% з останніх 150 мільйонів євро.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua