• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Йшли до цього три роки: Укрзалізниця отримає 130 французьких локомотивів за програмою "Велике будівництво"

У вівторок, 8 лютого, Україні та Франції нарешті вдалось фіналізувати домовленості щодо закупівлі 130 електротягів від компанії "Alstom". Перемовини щодо цієї угоди почалися ще в 2018 році і вже скоро локомотивний парк Укрзалізниці отримає серйозне оновлення

Реклама на dsnews.ua

Загальне осучаснення залізничної інфраструктури України є одним з головних пріоритетів програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво".

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Цей проєкт є також частиною пакету макрофінансової підтримки Французької Республіки для України, яка зокрема передбачає і цільове пільгове кредитування. Відповідний документ було підписано у присутності президентів України та Франції.

"Це не просто домовленість на постачання локомотивів — це інтеграція України у економічну систему та транспортну мережу Євросоюзу", — наголосив на важливості події міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Українські залізничники зможуть отримати 130 нових електротягів. З них 50 працюватимуть на змінному струмі, а 80 будуть двосистемними, тобто зможуть працювати і на змінному, і на постійному струмі.  

"Протокол передбачає унікальні умови для постачання, зокрема надання фінансової позики на 14 років казначейством Франції та банківським консорціумом у розмірі 85% від вартості контракту. Авансовий платіж за постачання електротягів складає лише 15%" , – додають у міністерстві.

В рамках підготовки договору ще минулого року було ухвалено закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електровозів акціонерного товариства "Українська залізниця" №1607-ІХ, який Верховна Рада підтримала 1 липня.

Нагадаємо, про план оновити парк вантажних вагонів, а також інші масштабні проєкти на залізниці України раніше розповів координатор програми "Велике будівництво" і заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

    Реклама на dsnews.ua