• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

З 26 травня почали діяти нові правила подачі інформації про зруйновану окупантами нерухомість

Набули чинності зміни, внесені до Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації

Зруйнований російськими окупантами багатоквартирний будинок
Зруйнований російськими окупантами багатоквартирний будинок
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні фахівця в галузі права Ольги Оніщук у Facebook, передає "ДС".

Оніщук зазначає, що одним з найважливіших нововведень є розширення переліку суб’єктів, які можуть подати відповідне повідомлення. З 26 травня 2022 року це зможуть зробити як фізичні особи, так і юридичні, або ж їхні спадкоємці чи правонаступники.

"Причому йдеться не лише про фактичних господарів нерухомості, але й про так би мовити потенційних власників: тих, які не встигли офіціалізувати свій статус, або тільки інвестували кошти у будівництво квадратних метрів. Наприклад, якщо говорити про фізичних осіб, то заявниками можуть бути:

• власники відповідного нерухомого майна або замовники будівництва щодо об’єктів будівництва;

• члени житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;

• особи, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності);

• спадкоємці вказаних суб’єктів", — сказано у повідомленні.

Оніщук нагадала, що відповідне повідомлення сьогодні можна подати наступними способами: онлайн — в мобільному застосунку "Дія" або на однойменному порталі державних послуг, чи офлайн, — самостійно або через представника, звернувшись до ЦНАПу, або ж нотаріуса.

Процес подачі інформації не "прив’язується" до розташування нерухомості, він здійснюється незалежно від місця проживання/перебування особи, або місцезнаходження юридичної особи. Всі ці відомості будуть акумулюватися і зберігатися у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, який планують запустити найближчим часом.

"Оновлені вимоги до змісту інформаційного повідомлення про зруйновану нерухомість ви знайдете у пам’ятці, яку ми підготували спільно з експертами Ukrainian Institute for the Future", — резюмувала юристка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua