• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Запорізьку АЕС вже зруйнували на суму понад 28 мільярдів, — "Енергоатом"

Сума збитків від руйнувань і та пошкоджень, завданих окупантами майну та інфраструктурі Запорізької АЕС та інших відокремлених підрозділів ДП "НАЕК "Енергоатом" перевищує 28 млрд грн

Запорізька АЕС
Запорізька АЕС / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Telegram-каналі "Енергоатому", передає "ДС"

Зазначається, що фахівці ДП "НАЕК "Енергоатом" провели попередній аналіз наслідків окупації ЗАЕС та інших відокремлених підрозділів компанії, розташованих в місті Енергодар, руйнування та пошкодження будівель і споруд станції.

За його результатами, вартість активів, які були знищені та пошкоджені, станом на 1 листопада 2022 року становить 28 184 млн грн, зокрема основних засобів — 27 804 млн грн.

Остаточний розмір втрат і збитків, завданих Запорізькій АЕС Росією, буде визначений після деокупації станції та повної перевірки й інвентаризації всього майна.

"НАЕК "Енергоатом" вживатиме всіх заходів, задля відшкодування всієї шкоди та збитків, завданих Енергоатому, до відповідальності притягнули і країну-агресорку, і її державну корпорацію з атомної енергії "Росатом", яка разом з військовими РФ бере безпосередню участь у злочинах і актах ядерного тероризму", — йдеться у заяві.

Як писала "ДС", у Генштабі ЗСУ вважають, що російська армія під час відступу може вдатися до терактів, зокрема підриву житлових масивів або Запорізької АЕС.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua