• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Заяви про втрати бюджету при використанні "ковідного фонду" не відповідають дійсності, – Укравтодор

Онлайн-видання, що стверджують про нецільове використання коштів фонду боротьби з COVID-19 на будівництво і ремонт доріг, протирічать фактам і маніпулюють інформацією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Укравтодор у відповідь на повідомлення про мільярдні втрати бюджету.

"Цифри ймовірних встановлених порушень під час проведення закупівель Укравтодору, на які посилаються у ЗМІ, не мають свого підтвердження ані в офіційному опублікованому звіті Державної аудиторської служби, ні офіційному листі цієї служби до Укравтодору щодо результатів перевірки (від 21.05.2021)", — інформує агентство.

За словами першого заступника Укравтодору Андрія Івка, Держаудитслужба дійсно вказала на низку порушень, але вони носять формальний характер і стосуються етапу закупівель, а не безпосередньо реалізації проєктів.

"Зауваження стосуються випадків, коли, наприклад, не вказано адресу замовника чи не вказано мову формування пропозиції. Такі формальні порушення не впливають на саму процедуру закупівлі та її результати. У висновку, 99% судових рішень щодо оскарження моніторингів прийнято на користь замовників", — пояснив Івко.

Також Держаудитслужба наполягає на необхідності внесення змін в систему контролю, зокрема – в методики оцінки неякісних робіт, забезпечення контролю якості протягом всього циклу експлуатації об’єктів і залучення незалежного технагляду.

Укравтодор вже враховує ці рекомендації. За останніх 2 роки на ключових об’єктах інфраструктури залучають незалежний технагляд, а експертиза проєктів стала обов’язковою. 

"Тому говорити про мільярдні втрати бюджету, як це подають у деяких онлайн-виданнях, некоректно. Усі кошти з Фонду використано за цільовим призначенням та з дотриманням вимог чинного законодавства — про що і зазначається у звіті", — підкреслили в Укравтодорі.

    Реклама на dsnews.ua