• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

JavaScript: як і чому варто почати

JavaScript — це високорівнева скриптова мова програмування для розробки динамічних вебсайтів і вебдодатків. Створена компанією Netscape в 1995 році, вона є найпопулярнішою мовою програмування в світі та в Україні, посідаючи друге місце в рейтингу вибору для вивчення

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

JS має простий синтаксис, що робить її ідеальною для новачків, передає "ДС".

                Переваги JavaScript

                Недоліки JavaScript

Легкий для вивчення синтаксис

Поганий захист від атак та спаму

Підтримка багатьох фреймворків та бібліотек 

Відсутня строга типізація даних.

Модульна система для управління залежностями

Недостатня підтримка паралельного програмування

Сумісність з усіма браузерами

Різні браузери можуть по-різному інтерпретувати код 

Можливість створювати багато інтерактивних елементів

Одна помилка в коді зупиняє роботу всього сайту

На розробників JavaScript завжди є великий попит. JS — універсальна мова, якщо ви гарно володієте нею, можете брати участь у найрізноманітніших проєктах. Станом на 2022 рік JavaScript використовують аж 98% вебсайтів.

Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors/prohramuvannia/kiev/.

Як знайти роботу?

Для роботи з JavaScript потрібно володіти іншими технологіями, такими як фреймворки, бази даних, інструменти браузера, HTML, CSS та DOM-модель сторінки. Back-end розробникам також потрібні знання Node.js та принципів Web API. Рекомендується створити невеликі проєкти для портфоліо перед пошуком роботи.

Без досвіду можна спробувати працювати у вебстудії, яка займається створенням сайтів "під ключ", або зареєструватись на платформі для фрілансерів для пошуку тренувальних замовлень. При підготовці резюме важливо надати основну інформацію, описати досвід роботи та навички, вказати рівень освіти та іноземні мови.

Підготуйтеся до співбесіди, дослідіть компанію та їх проекти, сформулюйте питання. Запам'ятайте, що відмови можуть статись, але їх можна сприймати як мотивацію.

Де вчити JavaScript?

Для вивчення JavaScript є багато різних методів. Щоб обрати зручний для вас, необхідно врахувати такі фактори: вашу самоорганізацію, мету вивчення, рівень знань та досвіду в програмуванні, доступність ресурсів та бюджет.


Самостійне вивчення

Вивчення з ментором

Вивчення на курсах

Переваги

- Бюджетність.

- Зручність у плануванні.

- Навички самоосвіти. 

-Зворотний зв’язок.

-Структуроване вивчення.

-Мотиваційна підтримка.

-Структуроване вивчення.

-Багато практики.

-Доступність і різноманітність.


Недоліки

-Відсутність зворотного зв’язку.

-Відсутність структури.

-Складність.

-Високі витрати.

-Залежність від ментора.


- Обмежена підтримка.

-Високі витрати.

Самостійне вивчення JavaScript підходить, якщо ви самоорганізовані та наполегливі. Інтернет має багато ресурсів для самостійного навчання, таких як відеоуроки на YouTube, безкоштовні онлайн-курси та підручники.

Якщо самостійне навчання виявилося складним, ви можете знайти ментора. Досвідчений розробник поділиться своїм досвідом і надасть персоналізовану підтримку. Також він може забезпечити професійні зв'язки та допомогу з працевлаштуванням.

Курси — ще один варіант, але вони не дуже бюджетні. Вони мають структурований підхід і якісні ресурси. Деякі курси також можуть допомогти з працевлаштуванням, резюме або портфоліо.

Підсумки

JavaScript відкриває багато перспектив в IT. Якщо ви новачок у програмуванні, JS — чудовий початок. Для досвідчених IT-фахівців, що вивчають нову мову, JS є гарною інвестицією. Опанування мови вимагає багато часу та праці. Щоб стати Senior розробником, зазвичай потрібно п'ять років.

Важливо практикуватись під час вивчення JS. Добре придумати міні-проєкт і поступово його реалізовувати. Курси, де ви створюєте проекти, також корисні.

Треба пам'ятати, що в галузі IT постійно відбуваються зміни, і JavaScript не виняток. Розробники повинні постійно оновлювати свої знання і вміння.

    Реклама на dsnews.ua