• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

NASA обрало три компанії, які електрифікують Місяць ядерною енергетикою

NASA та Міненергетики США уклали контракти з трьома компаніями, які розроблять концепцію створення ядерної енергії на Місяці

Електрифікація супутника Землі
Електрифікація супутника Землі
Реклама на dsnews.ua

Це компанії Lockheed Martin, Westinghouse та IX, які отримають приблизно по $5 млн для фінансування проєктування ядерної системи живлення, передає "ДС" із посиланням на Engadget.

Зазначається, що система ядерного поділу потужністю 40 кіловатів повинна працювати на поверхні Місяця щонайменше 10 років. NASA сподівається випробувати систему на Місяці вже наприкінці цього десятиліття.

У разі успішності випробувань, розробку можуть використати для живлення довгострокових місій на Місяць та Марс в рамках програми Artemis.

Згідно з 12-місячними контрактами, Lockheed Martin буде партнером BWXT і Creare. Westinghouse об'єднається з Aerojet Rocketdyne, а IX (спільне підприємство Intuitive Machines і X-Energy) працюватиме з Maxar і Boeing.

Lockheed Martin була однією з трьох компаній, обраних Агентством передових оборонних дослідницьких проєктів Пентагона минулого року для розробки космічних кораблів на ядерних двигунах. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua