• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Офіційний Xbox в Україні. Чому зраділи не всі

Нарешті це станеться: Xbox офіційно завітає до України. Що це дасть українським геймерам, чим їм доведеться пожертвувати і скільки все це коштуватиме

Xbox
З офіційним приходом Xbox з’явиться українська мова у інтерфейсі консолі та запрацює Microsoft Store
Реклама на dsnews.ua

Наприкінці червня 2022 року в українських магазинах з’явилась консоль Xbox Series S за 11 999 грн. Не в різноманітних "сірих" інтернет-крамницях, а саме у великих мережах. Жодної сенсації — і раніше Xbox в Україні можна було купити без проблем, та ще й трохи дешевше. Але насправді для геймерів-фанатів Xbox це подія рівня отримання кандидатського статусу України в ЄС – ще не перемога, але величезний крок у її напрямку.

Microsoft вже давно має офіційне представництво в Україні, але майже все, що стосується саме Xbox, було за межами його діяльності. Були вузенькі шпаринки через український сайт майків, де навіть можна було придбати деякі ігри саме на консоль, а не на PC, але офіційно Xbox в нашій країні представлений не був. Тоді як в Росії був. Але ще в березні компанія оголосила про припинення продажу нових продуктів у РФ, зачинила двері Microsoft Store, а президент компанії Бред Сміт у інтерв’ю газеті Washington Post прямо сказав, що бізнес Microsoft у Росії буде скорочуватися доти, доки з нього нічого не залишиться. Додам, що з російського ринку також тікають Sony разом зі своїм PlayStation, Nintendo, Steam, Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft та інші. Хай в лапту грають.

Але повернемось до Xbox. У травні, після зустрічі в Давосі з Бредом Смітом, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров відзвітував: Xbox офіційно запуститься в Україні. Такі заяви ми вже чули, були навіть оголошені дати – кінець 2020 року, але тоді щось завадило. Дуже хотілося вірити, що на цей раз вже точно все серйозно. І от – старт офіційних продаж Series S перше тому підтвердження. Має бути і Series X – просто вони зараз в дефіциті, їх банально не вистачає. Але – будуть. На коробках поки що не буде українського тексту, але всередині має бути інструкція українською, а головне – офіційна гарантія від виробника.

Xbox Series S
Xbox Series S

Сама консоль – це тільки початок. Бо Xbox став таким популярним не тільки завдяки Next Gen консолям, а в першу чергу через Game Pass, а в Україні – ще й через можливість купувати ігри недорого… саме завдяки відсутності українського представництва. Game Pass – це підписка, що надає доступ до величезної бібліотеки ігор. Зараз в Game Pass Ultimate понад 400 ігор. Так, більшість з них – повний треш, але тут завжди є, в що погратися, ексклюзиви Microsoft потрапляють до підписки одночасно з прем’єрою, в Ultimate входять ігри від EA, а невдовзі будемо мати і смаколики від Bethesda та Activision Blizzard. Одним словом, якщо ви купуєте консоль не для того, щоб грати в якісь конкретні ігри, то в Game Pass, який регулярно оновлюється, завжди знайдеться 10-15 реально крутих ігор. А якщо хочеться чогось особливого – є Microsoft Store. Звичайно, є можливість придбати і гру на диску, але то, як на мене, архаїзм: схема "купив-пограв-продав" виправдана в плані економії, але не всім до душі ота морока з торгівлею вживаними дисками. До того ж, у Series S немає дисководу, його треба купувати окремо. Краще, аби ті диски офіційно у нас і не з’являлись, адже саме на ринках, де відсутні диски, Xbox встановлює так звані регіональні ціни, якими ми зараз і користуємося.

Отже, щоб мати доступ до всіх можливостей консолі Xbox та й взагалі, для того, щоб хоча б у щось пограти, ви маєте зареєструвати свій акаунт. Якщо офіційно в країні Xbox не представлено, то майкі не указують гравцям, де реєструватися. Можете вибрати будь-яку країну світу, яка заманеться. Аби там був офіційний Xbox. Між тим ціни на підписки та ігри по країнах дуже сильно відрізняються. Тому більшість українських акаунтів насправді було зареєстровано в Росії – щоб мати російську мову консолі, а для придбання чогось у Microsoft Store перемикались на Аргентину чи Туреччину. Сьогодні більшість переключилася на Польщу, США, або так і зависла в Аргентині. Однак мова здебільшого стоїть російська. І це проблема – української нема, а рівень англійської не у всіх достатній. Офіційний вихід Xbox на наш ринок означає, що геймер зможе нарешті обирати регіон Україна та отримати українську мову інтерфейсу (про мову ігор трошечки згодом). На цю локалізацію ми чекаємо давно і якщо нарешті вона станеться – це буде перемога. Але що буде з цінами на ігри та підписки?

Звісно, якщо офіційного сервісу в країні немає, відразу з’являється купа пропозицій на чорному або на сірому ринку. Отже, сьогодні Game Pass Ultimate у нас можна придбати за 1 385 грн на рік, або за 3799 грн на три роки. Пропозицій дуже багато, ціни різні, і швидше за все, ці підписки справді працюватимуть (хоча й шахраїв теж вистачає). Є у пропозиції і популярні ігри. Звісно, некоректно порівнювати ціни сірого і офіційного ринку, однак спробуємо це зробити для повноти картини. 

Реклама на dsnews.ua
Порівняння вартості підписки та цін на ігри
Порівняння вартості підписки та цін на ігри

Тепер зрозуміло, чому не всі геймери вітають офіційний вихід Xbox на український ринок. Адже з українським акаунтом вже не вдасться реєструватися в Аргентині та купувати ігри там – ми зараз не беремо до уваги відверте шахрайство з VPN, за яке Microsoft Store досить успішно банить всіх хитреньких. Тож доведеться купувати. Нарешті податки з купівлі будуть залишатися в Україні, але якими будуть ціни – наразі невідомо. Однак Game Pass все одно досить вигідна штука, а в Microsoft Store постійно проходять розпродажі, де навіть топові ігри продаються зі знижкою 50-70%.

Якщо в Україні не встановлять регіональні ціни, якась частина власників Xbox продасть свої консолі і перейде на PC (де досі можна скачати на торентах будь-яку зламану гру) або на PlayStation. Це не ідейні фанати Xbox, а здебільшого ті, хто придбав приставку саме завдяки доступу до недорогого контенту. А як бути тим, кому подобається саме Xbox та Game Pass як ідея? Серед 695 учасників голосування, яке проходило в спільноті українських прихильників Xbox у Facebook, 80% готові купувати ігри в українському Microsoft Store. Здається, наш ринок нарешті дозрів до купівлі офіційного контенту і хочеться сподіватись, що це не тимчасовий патріотизм.

Коли саме Xbox запуститься в Україні – наразі невідомо, в Microsoft точні дати не називають і коментарів не дають. Найближчий термін – кінець цього року, можливо – наступний, 2023-й. З офіційним стартом у нас з’явиться українська мова у інтерфейсі консолі та запрацює Microsoft Store, будемо сподіватися — з приємними цінами. Однак сам Xbox — це платформа, а от локалізація ігор – справа їх виробника. 24 липня в Росії були звільнені всі працівники офісу Xbox, консолі Xbox більше в Росії не продаються, гарантійне обслуговування припиняється, Microsoft Store зачиняється на невизначений термін (назавжди, хай буде назавжди!). Те саме – з Sony PlayStation, Nintendo. А якщо всі виробники консолей йдуть з ринка, то навіщо робити локалізацію ігор російською мовою? Щоб вони їх там тирили на торентах? Тож, швидше за все, найближчим часом нових ігор з російською озвучкою та субтитрами поменшає і для українських геймерів, які не дуже добре знають англійську, це буде суворим випробуванням. Що робити? Звісно, вчити англійську ніколи не пізно, але головне – купувати офіційні консолі, ігри, підписки. На українську озвучку поки що надії мало, а от українські субтитри в іграх з’являться відразу, щойно виробники ігор побачать, що в Україні справді існує реальний повноцінний ринок продажу їхнього контенту. 

    Реклама на dsnews.ua