• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

Телескоп "Джеймс Вебб" зробив знімок рідкісної галактики

Космічний телескоп "Джеймс Вебб" зробив знімок галактики "Колесо воза"

Реклама на dsnews.ua

Фото рідкісної галактики оприлюднили у NASA, передає "ДС".

Галактика "Колесо воза" розташована в сузір'ї Скульптора на відстані приблизно 500 млн світлових років від Землі. Чіткі зображення цієї галактики рідкісне.

Однак телескоп "Джеймс Вебб" зміг зробити чіткий знімок завдяки здатності виявляти інфрачервоне світло.

Галактика "Колесо воза" дійсно схожа на колеса воза, а її форма — це результат високошвидкісного зіткнення великої спіральної галактики і меншої галактики, якої не видно на зображенні. Зіткнення найсильніше вплинуло на форму та структуру галактики. Вона має два кільця – яскраве внутрішнє та велике кольорове кільце навколо галактики.

Яскраве ядро ​​галактики містить багато гарячого пилу, а найяскравіші області — це гігантські молоді зоряні скупчення. У зовнішньому кільці, яке розширювалося протягом приблизно 440 млн років, переважають нові утворення зірок та наднові зірки.

Галактика "Колесо воза" називається "кільцевою". Цей вид менш поширений, ніж спіральні галактики, якою є Чумацький Шлях. Знімки, зроблені телескопом "Джеймс Вебб", підтверджують, що "Колесо воза" перебуває на перехідній стадії. Галактика продовжує свою трансформацію.

Як писала "ДС", у грудні 2021 року ракета Ariane V стартувала з найбільшим і найпотужнішим у світі космічним телескопом "Джеймс Вебб", названим на честь колишнього адміністратора NASA. Це безпрецедентний за своїми масштабами проект, на який витратили 10 млрд доларів.

У липні були показані перші знімки, зроблені телескопом Джеймс Вебб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua