• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

У Цукерберга заявили, що звільняють 11 тисяч співробітників

Компанія Meta Platforms заявила, що звільнить 13% свого штату, або понад 11 тисяч співробітників, у рамках одного з найбільших звільнень цього року. Це сталося у зв'язку з зростаючими витратами та слабким рекламним ринком

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві компанії, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Масові звільнення, перші за 18-річну історію Meta, йдуть за тисячами скорочень робочих місць в інших великих технологічних компаніях, включаючи Twitter, що віднедавна належить Ілону Маску, і Microsoft.

"Бум, викликаний пандемією, який стимулював технологічні компанії та їх оцінку, перетворився на крах цього року в умовах високої інфляції та швидкого зростання відсоткових ставок", — пояснює Reuters.

"Онлайн-торгівля повернулася до попередніх тенденцій, але макроекономічний спад, посилення конкуренції та втрата рекламного сигналу призвели до того, що наш дохід виявився набагато нижчим, ніж я очікував", — сказав головний виконавчий директор Марк Цукерберг у зверненні до співробітників.

"Я помилився, і я беру на себе відповідальність за це", — додав він.

Компанія також планує скоротити дискреційні витрати та продовжити заморожування найму до першого кварталу наступного року. Але вона не розкрила очікувану економію видатків від цих кроків.

Meta виплатить 16 тижнів базової заробітної плати плюс два додаткові тижні за кожен рік роботи, а також за всі дні оплачуваних відпусток як частину вихідної допомоги, повідомила компанія.

Постраждалі співробітники також отримають свої акції, які мали набути чинності 15 листопада, та медичну страховку на шість місяців.

"Дорога ставка на метавсесвіт призвела до того, що компанія спрогнозувала до 100 мільярдів доларів витрат на 2023 рік. Це викликало скептицизм з боку інвесторів, які втрачають терпіння щодо інвестицій, які, за словами самого Цукерберга, принесуть плоди лише через десятиліття. Компанія також бореться з жорсткою конкуренцією з боку TikTok та змінами у сфері конфіденційності від Apple, перебуваючи під прицілом регуляторів по всьому світу. Станом на кінець вересня у Meta працювало 87 314 співробітників", — резюмує Reuters.

Нагадаємо, новий власник Twitter, мільярдер Ілон Маск наказав скоротити витрати компанії на 1 млрд. доларів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua