• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Український супутник "Січ" дав збій

З українським супутником "Січ-2-1" ("Січ-2-30") після відділення космічного апарату не вдалося встановити стійкий зв'язок

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні КБ "Південне", повідомляє "ДС".

"Після відокремлення космічного апарата з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури. Ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата", — пояснили творці.

Зазначається, що алгоритми роботи супутника дозволили йому провести самостійне перезавантаження та відновити свою працездатність у енергозберігаючому режимі.

"За результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено. Моделювання динаміки руху космічного апарата по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів (взаємодії космічного апарата з магнітним полем Землі, гравітаційних та аеродинамічних впливів) свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове положення стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дасть можливість привести орієнтацію до штатної", — додали розробники.

Як повідомляла "ДС", 13 січня ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX у рамках місії Transporter 3 вивела на орбіту український супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2-30".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua