• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Гарварді створили штучний серцевий клапан, який ростиме разом із дитиною

Вчені з Гарвардського університету розробили синтетичний серцевий клапан, який у перспективі можна буде використовувати для дітей

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання cell, передає "ДС".

Інститут Вайсса Гарвардського університету та Школа інженерії й прикладних наук Джона А. Полсона (SEAS) створили те, що вони називають FibraValve. Це імплантат, який можна виготовити за лічені хвилини за допомогою методу спін-волокна.

Воно дозволяє формувати стулки клапана на мікроскопічному рівні, готові до заселення живими клітинами пацієнта, розвиваючись разом із ними в міру їхнього дозрівання.

Технологія також використовує новий спеціальний полімерний матеріал під назвою PLCL (комбінація полікапролактону та полімолочної кислоти), який може зберігатися в організмі пацієнта приблизно шість місяців.

Під час випробування дослідників на живій вівці FibraValve "почав функціонувати негайно", його стулки відкривалися та закривалися, пропускаючи кров з кожним ударом серця, кажуть вчені.

Дослідження все ще є попередніми, і команда планує провести довгострокові випробування на тваринах протягом тижнів і місяців для подальшої оцінки. Однак вони вважають, що їхній прорив може згодом знайти інші застосування, включно зі створенням різних клапанів, серцевих ділянок і кровоносних судин. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua