• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Директор Франко-української торгової палати Мод Жозеф: Успіх проєкту не залежить від того, хто його очолює – чоловік чи жінка

Тиждень Франції в Україні, конкурс для жінок-підприємниць, видавництво нового гастрономічного гайду – за цим стоїть ім'я француженки Мод Жозеф. У великому інтерв'ю директор Франко-української торгової палати (CCIFU) розповіла про ідеї проєктів та як вдається у щільний графік вписати особисте життя. А також назвала особливість француженок, якій варто повчитися українським жінкам.

Мод Жозеф
Мод Жозеф
Реклама на dsnews.ua

Про переїзд з Франції та початок кар'єри з нуля

"ДС" Розкажіть історію свого переїзду до України. З якими складнощами довелося зіткнутися спочатку?

М.Ж. В Україну я переїхала 8 років тому разом із дітьми та чоловіком. Йому запропонували роботу, і у вересні 2013 року ми всією родиною переїхали жити до Києва. Рішення далося непросто, адже в Парижі залишила роботу мрії – я була директором з комунікацій французького державного телебачення France Télévisions Publicité. Цю кар'єру я будувала протягом 15 років, мені вдалося потрапити до сфери, яка дуже подобалася. У Франції були мої друзі, мій світ, яким я була дуже задоволена.

Спочатку було справді складно через те, що я не знала мови. В Україні практично ніде не використовувалася англійська мова, більшість кінотеатрів показували фільми українською та в жодному театрі не було вистав англійською чи французькою мовами. Але я старанно вивчала російську мову — щодня три години займалася з репетитором, ходила на курси.

До того ж я сама родом із Ніцци, я людина, яка просто не може жити без тепла та сонця, а в Україні вже у жовтні пішов сніг. Було непросто.

Але згодом покохала Україну, бо тут дуже добрі люди.

Про Тиждень Франції

Реклама на dsnews.ua

"ДС" Уже другий рік CCIFU проводить в Україні Тиждень Франції. Яка ідея проєкту? Скільки та які бренди брали участь в ініціативі?

М.Ж. Проєкт "Більше Франції" покликаний ближче познайомити українців у великих містах з якісними французькими брендами, культурою та традиціями, дає можливість спробувати себе в нових активностях. Тобто дозволяє відчути мистецтво життя французькою, залишаючись у рідній країні.

У той же час ми допомагаємо і самим торговим маркам – голосно заявити про себе та привернути до себе споживача. У проєкті беруть участь понад 50 брендів. Це як компанії сфери послуг (ресторани, банківські послуги, транспортні компанії), так і роздрібні магазини з продукцією б'юті-сфери та догляду за собою, гастрономічними товарами, бренди категорії fashion, спортивні товари, товари для побуту, декору та інтер'єру.

Серед партнерів Тижня Франції в Україні – Auchan, Renault, L'Oreal, Yves Rocher, L'OCCITANE en Provence, Tefal, УкрСиббанк, Air France, Gien, René Furterer, Biocodex, сім'я ресторанів Très Français, Wine Democracy, ЦУМ, Decathlon та інші.

"ДС" Які активності реалізували цього року? Як вважаєте, проєкт знаходить відгук серед українців?

М.Ж. З 3 по 10 грудня усі бажаючі могли взяти участь у майстер-класах, таких як "Б'юті-секрети парижанок" або випічка різдвяного печива, скуштувати продукти національної кухні та продегустувати вино, пройнятися атмосферою Франції на Ельзаському вечорі у фінальний день проєкту. Ми бачимо, що українці мають попит на подібні заходи, в країні стрімко зростає культура споживання, люди сьогодні цінують не лише смакову складову або візуальні характеристики продукту, а й його високу якість. Бренди-учасники, безумовно, можуть похвалитися поєднанням у собі цих складових, до того ж приправлених французькою вишуканістю. Якщо говорити про цифри, минулого року у заходах Тижня Франції взяли участь майже 100 тисяч людей, цього ж року ми з нетерпінням чекаємо на цифри, але ми знаємо, що всі майстер-класи та дегустації були заповнені.

 

Про жіночий бізнес в Україні

"ДС" У нашій країні все ще існує стереотип, що успішний бізнес не є жіночою справою. З якими викликами, на вашу думку, стикаються українські жінки у великому бізнесі?

М.Ж. На жаль, в Україні ми справді спостерігаємо суттєвий гендерний розрив у відкритті бізнесу. Так, підприємців-чоловіків більше на 36% (дані YouControl ), тоді як у Франції ця різниця становить лише 20%. Зазначу, що питання фемінізації бізнесу ставилося президентом Еммануелем Макроном у національному порядку як одна зі стратегічних цілей. Мені б хотілося, щоб Україна наслідувала цей приклад.

У суспільства все ще існує певний ступінь недовіри до жінок на керівній посаді, так не повинно бути. Єдиний критерій, який варто враховувати, – професіоналізм. І зовсім не важливо, якої статі підприємець чи керівник, якщо цей проєкт досягає успіху. Також деякі професії вважаються "чоловічими", наприклад, як розповідала Євгенія Ніколайчук (засновниця винного бару Like a local`s, переможниця премії "Створено жінками-2020"), їй часто говорили "Дівчинка, та що ти розумієш у вині?" Тому в нас, жінок, є вибір - або прийняти це як норму, або рухатися до більшої рівності.

"ДС" Яку роль у підтримці жіночого бізнесу грає Франко-українська торгова палата? Розкажіть про конкурс для жінок-підприємниць.

М.Ж. Премія "Створено жінками" проводиться вже третій рік. Наш проєкт створено з метою надати конкретну допомогу жінкам, які започаткували бізнес в Україні, без вікових обмежень, незалежно від сектора діяльності. Переможниця отримує премію у розмірі 100 000 грн, поїздку до Парижа та бізнес-консультації від партнерських компаній CCIFU.

Також конкурс має на меті надихнути жінок повірити у себе. Наприклад, цьогорічна переможниця Олександра Балясна поділилася, що незважаючи на переживання, страхи та невпевненість, відчувала шалену підтримку. Конкурс для неї став можливістю будувати свій проєкт на більш професійному рівні та не боятися масштабувати бізнес.

Про особисте життя та хобі

"ДС" Як вам вдається поєднувати кар'єру та сім'ю? Адже шлюб та виховання дітей також вимагають багато уваги, часу та енергії…

М.Ж. Ми з чоловіком разом займаємось дітьми. Плюс, у нас є няня, яка допомагає, розвозить у будні дні дітей на заняття та гуртки. Але ввечері, коли ми вдома, я намагаюся приділяти їм увесь свій час. Ми разом готуємо, цим у нашій сім'ї займаюся лише я, спілкуємось, дивимось фільми, граємо у ігри.

"ДС" Одним із ваших хобі є гастрономія. Його плодом стало регулярне видання путівника ресторанами Києва та Одеси Pink Guide. Чи є місце у вашому щільному графіку для інших захоплень?

М.Ж. Гастрономія та кухня завжди були моїми захопленнями. Ми з чоловіком любимо ходити та відкривати для себе нові ресторани, куштувати нові страви, любимо готувати вдома для себе та друзів. Так, серед моїх 140 улюблених ресторанів у Києві Citronelle, Bassano, Nam, Fenix, Coco, нещодавно відкрили для себе приголомшливий Chef's Table. Це нове місце шефа Володимира Ярославського у колаборації з Елеонорою Барановою, яка пропонує сміливу кухню гідну зірок Мішлена. Як і у Франції, ви можете вибрати меню з 6 страв або a la carte меню. Рекомендую місце як для робочих зустрічей, так і для романтичної вечері.

У 2016 році у мене виникла ідея створити гід по київських ресторанах, адже мої друзі завжди мені дзвонять та запитують, де можна смачно поїсти. У "рожевому путівнику" можна знайти найкращі, на мій погляд, гастрономічні місця, до кожного закладу додані фото та карти із зазначенням їхнього місцезнаходження. Щодо критеріїв, то у мене їх два: їжа має бути свіжою та смачно приготовленою, а інтер'єр — стильним та оригінальним.

У листопаді відбулася презентація вже четвертого видання Pink Guide, Best Restaurants Kyiv&Odessa, де зібрано 140 найкращих ресторанів Києва та Одеси. Вони пройшли мій незалежний відбір. Своїм путівником я також прагну допомогти українському ресторанному бізнесу та привернути увагу українців та іноземних туристів (до речі, гайд – англійською мовою) до локальних закладів. Адже за період пандемії багатьом ресторанам довелося пережити кризу, багато хто зачинився.

Безумовно, цим виданням я не ставлю крапку, мені вже не терпиться досліджувати гастрономічний Львів, Харків, Дніпро… Упевнена, ці міста варті уваги.

А крім гастрономії я також дуже люблю читати книги, обожнюю музеї та театри.

"ДС" Жінка в Україні та у Франції – які головні відмінності у стилі життя ви виділите? Що, на вашу думку, могли почерпнути українки у француженок?

М.Ж. У Франції жінки дуже активні. Так, наприклад, мати мого чоловіка — адвокат, з дуже насиченою професійною діяльністю навіть у 70-річному віці. При цьому француженки не приносять у жертву кар'єрі свою сім'ю, вони намагаються знайти баланс роботи та особистого життя. Мені здається, українкам варто навчитися цьому тонкому мистецтву.

Насамкінець хочу щиро побажати українським жінкам ні на секунду не переставати вірити в себе, не боятися сміливих рішень та не зупинятися у власному розвитку попри чужі упередження. Пробуйте, ризикуйте, надихайтеся! Адже життя любить сміливих і цілеспрямованих, якої б статі вони не були.

    Реклама на dsnews.ua