• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Ці продукти викликають звикання: міжнародна група вчених зробила відкриття

 Деякі харчові продукти викликають звикання. Солодке, фастфуд та ультраоброблені продукти можуть провокувати сильнішу залежність, ніж алкоголь та цигарки

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Такий висновок міжнародна група вчених із Іспанії, США та Бразилії, передає "ДС" з посиланням на EurekAlert.

Науковці пояснили, чому звикання формується лише до певних категорій продуктів. Вся їжа, яку ми вживаємо, містить білки, жири та вуглеводи. Кількісне значення цих нутрієнтів залежить від виду продукту, способу приготування, інших інгредієнтів. Наприклад, фрукти багаті на вуглеводи, при цьому в них практично немає жирів. Лосось містить багато жирів та мінімум вуглеводів. Продукти з високим вмістом жирів і вуглеводів є тими, від яких може розвинутися залежність.

До них відносяться шоколад, морозиво, хлібобулочні вироби та ультраоброблені продукти. Це їжа, виготовлена в промислових умовах з рафінованих та максимально очищених інгредієнтів з додаванням емульгаторів, загусників, консервантів та ароматизаторів. Прикладами таких продуктів можуть бути фастфуд, страви швидкого приготування (заморожена піца), чіпси, сухі сніданки.

Вчені зазначили, що комбінація із великої кількості жирів та вуглеводів впливає на людський мозок. Залежність людей такої їжі підходить під критерії діагностики розладів, що з вживанням психоактивних речовин. Поведінка залежного включає менший контроль над споживанням, сильну тягу, синдром скасування і продовження вживання, незважаючи на такі наслідки, як ожиріння, розлади харчової поведінки, погіршення фізичного і психічного здоров'я і зниження якості життя.

Дослідники заявили, що харчова залежність є найсильнішою.

"Люди можуть кинути палити, пити або грати в азартні ігри, вони не можуть перестати їсти (яка викликає звикання їжу)", — додала одна з авторів дослідження, Олександра ДіФелічеантоніо (DiFeliceantonio), доцент Інституту біомедичних досліджень імені Фраліна.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua