• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Покращення травлення: п'ять легких та дієвих способів

Нормальна робота травної системи є однією з запорук гарного самопочуття. Нездорова їжа, забруднені вода та повітря "навантажують" травну систему токсинами, іншими шкідливими хімічними сполуками та бактеріями

Реклама на dsnews.ua

Щоб запобігти поганому перетравлюванню їжі можна слідувати кільком простим порадам, пише medicalanswers.com.ua.

Ретельно пережовувати їжу

Коли ми їмо, важливо бути розслабленим і комфортним. Нам потрібен час, щоб добре пережовувати їжу. Якщо ми ковтаємо їжу, то наша травна система змушена старанніше працювати.

З іншого боку, ми піддаємося ризику гниття їжі в нашому травному тракті, викликаючи гази, здуття живота і дискомфорт.

У деяких випадках розпад їжі може бути неможливий, і це означає, що поживні речовини з їжі не можуть всмоктуватися в кров. З іншого боку, якщо ми пережовуємо їжу, це дозволяє нашому шлунку і тонкій кишці ефективно працювати при розщепленні їжі.

Споживати достатньо волокна

Дієтичне волокно являє собою вуглеводи, які організм не може переварити або поглинати. Проте, воно грає життєво важливу роль в травленні. Коли відпрацьоване волокно проходить через травний тракт, воно виштовхує разом з ним різні токсини.

Воно міститься в основному в рослинних джерелах, таких як фрукти, овочі, зернові і бобові. Клітковина необхідна для підтримки здоров’я і відіграє важливу роль в травному процесі.

Не пити напої під час їжі

Це ще одна важлива практика, до якої потрібно звикнути. Коли ми п’ємо з їжею, навіть якщо це вода, вона розбавляє травні соки і уповільнює процес травлення.

Зрозуміло, що деякі продукти викликають у нас спрагу. У цьому випадку можна пити воду разом з їжею, проте слід робити тільки глотки. Крім того, напої завжди повинні бути кімнатної температури. Холодна вода зупинить травлення.

Збільшити споживання ферментів

Є три основні категорії ферментів: метаболічні, травні та харчові ферменти. Метаболічні ферменти необхідні для росту, відновлення, підтримки і детоксикації організму.

Травні ферменти розщеплюють їжу на дрібні частинки, досить маленькі, щоб пройти через мембрани клітин, які вистилають травний тракт і кровотік. Зазвичай вони виділяються по травному тракту, однак, якщо у людини проблеми з травленням, їх може бути недостатньо для виділення. В цьому випадку доцільно приймати комплекс травних ферментів з кожним прийомом їжі. Найбільш важливими травними ферментами є протеаза (розщеплює білки), амілаза (розщеплює крохмаль) і ліпаза (розщеплює жир).

Харчові ферменти дозволяють організму перетравлювати їжу, розщеплюючи різні поживні речовини в його більш дрібних частинках. Вони отримані з сирих фруктів і овочів.

Практикувати комбінацію продуктів

Різні види їжі вимагають різних травних виділень і мають різну тривалість перетравлювання. Наприклад, для перетравлення білка може тривати 4-6 годин, а для фруктів — приблизно 25 хвилин. Якщо ми їмо їх разом, фрукти залишаються в травному тракті і гниють в очікуванні перетравлення білка. Це може викликати надлишок газу, здуття живота і дискомфорт. Хоча поєднання продуктів можливо не найпростіший спосіб поліпшити травлення, але безсумнівно, один з найефективніших.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua