• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Болт, гвинт або шуруп — в чому відмінності?

Спеціалисти "Булат-Метал" розповіли про особливості кріплень

Реклама на dsnews.ua

Важко сказати, який з цих видів кріплення використовується частіше. Це скоріше визначають особливості конструкції, які є ключовими при використанні. При поверхневому огляді відразу помітні загальні особливості конструкції: стрижень з різьбленням і головка. Але є маленькі особливості, які дозволяють відрізнити гвинти від болтів і шурупів.

Якщо ви купуєте гвинти, болти або шурупи в роздріб, то помилки не будуть коштувати дорого. Але в разі, коли кріплення купується великим оптом, помилок краще не робити.

Термінологія визначень

Болти зовні представляють стрижень з повною або неповною різьбою і головки різної форми. Щоб створити болтове зʼєднання, використовують гайку з тими ж параметрами різьблення, що і у стрижня болта.

Для створення болтового зʼєднання потрібно заздалегідь підготувати отвір відповідно до діаметра застосованого стрижня. Закручуються частіше за допомогою ключа, що відповідає розміру головки або гайки.

Гвинти також складаються з стрижня з різьбленням і головки з шліцом. Форма шліца визначає інструмент, який створює крутний момент при закручуванні гвинта. На відміну від болтів, які за призначенням поділяються на велику кількість типів, гвинти діляться лише на дві: установчі та кріпильні.

Як і для болтового зʼєднання, для гвинтового потрібно попередньо просвердлений отвір.

Шуруп є кріпильним елементом, також складається з стрижня і головки. На відміну від двох перерахованих вище, має гострий кінець, який вкручується в поверхню матеріалу без попередньо підготовленого отвору. Шурупи розрізняють за типом головки, але головним чином, за призначенням.

Базові відмінності гвинтів, болтів і шурупів

Болти, на відміну від гвинтів, можуть мати неповну різьблення, нанесену н стрижень. Наявність квадратного підголовка у болта також відрізняє його від гвинта. Підголовок потрібен для утримання болта при закручуванні, щоб він не провертався. Для створення гвинтового зʼєднання гайка не потрібна на відміну від болтового. Для шурупів теж не потрібна гайка.

Шурупи мають інший тип різьблення — трикутний і крок різьби більший, ніж у гвинтів і болтів. Саморізи, як різновид шурупів, мають гострий кінець, який виконує роль бура, що дає можливість закручувати його в мʼякі і крихкі матеріали, не побоюючись пошкодити поверхню.

Болти і гвинти призначені для створення розбірних зʼєднань на відміну від шурупів. Безумовно, шуруп теж можна вивернути, але їх призначення цього не вимагає.

    Реклама на dsnews.ua