• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Як підготувати вікна до осені та зими: топ- 5 порад

Наближається осінь, а отже, зараз потрібно виділити час на обслуговування віконних систем. Одна з ключових переваг, яку забезпечують вікна в Києві, – простий догляд. Щоб з приходом осінньої вогкості та перших холодів вони не відчули на собі ці погодні примхи, скористайтеся порадами з нашої добірки й підготуйте ПВХ-конструкції вже зараз.

Реклама на dsnews.ua

Оцініть роботу віконної системи

На першому етапі варто провести візуальну оцінку стану та працездатності фурнітури. Огляньте всі елементи: якщо якийсь із них не працює належним чином, цілком можливо, що потрібно зробити регулювання (наприклад, стулка затирає) або замовити послуги професіоналів для усунення недоліків (вікно важко відкривається або не працює опція провітрювання).

Очистіть фурнітуру

Щоб максимально відтермінувати ремонт вікон, перш ніж здійснювати миття, варто зробити кілька нехитрих маніпуляцій. Візьміть спеціальний пензлик або стару зубну щітку та видаліть із фурнітурних елементів та інших частин віконної системи весь бруд, пил і дрібні частинки сміття, які скупчилися там за літо. За допомогою пензликів ви легко впораєтеся з найбільш важкодоступними місцями.

Змастіть всі рухомі елементи

Щоб провести цю операцію, у вашому домі повинен бути спеціальний силіконовий спрей. Купити його можна в будь-якому магазині господарчих товарів. Одне натискання – і на фурнітуру потрапляє саме стільки засобу, скільки потрібно для якісного змащування. Це швидко, ефективно і недорого – зате ремонт вікон і поломки деталей, що рухаються, вам точно будуть не страшні.

Починайте процес змащування з верхніх сегментів, поступово пересуваючись до нижніх. Щоб мастильний засіб рівномірно покрив усі елементи, декілька разів відкрийте та закрийте вікна, а також переведіть їх в положення провітрювання.

Очистіть гумові ущільнювачі

Про них часто забувають, хоча саме ущільнювачі забезпечують герметичність і правильну роботу вікон в Києві. Без належного догляду після літнього сезону ущільнювачі можуть розтріскатися і зноситися. Спочатку очистіть вироби по всьому периметру вологою губкою, змоченою в мильному розчині. А для більшого ефекту після цього пройдіться невеликою кількістю силіконового мастила по гумових деталях, щоб надати їм еластичності. 

Перевірте щільність притиску

У зимовий час ваші вікна будуть піддаватися підвищеним навантаженням: сильні вітри, снігопади, низькі температури тощо. Важливо перевірити щільність притиску та за необхідності відрегулювати його. Це важливий елемент для збереження герметичності, захисту від протягів і продувань. Зробити це можна за допомогою простого лайфхаку:

  •  візьміть аркуш паперу;
  •  розмістіть його в між стулкою і рамою, закрийте стулку;
  •  спробуйте вийняти листок: якщо зробити це легко, притиск краще збільшити;
  •  в ідеалі аркуш паперу повинен щільно затискатися між вікном і гумовим ущільнювачем в будь-якій точці по всьому периметру.

Якщо з притиском є ​​проблеми, ви можете перевести стулку в так званий зимовий режим, тобто посилити її притиск. Зробити це можна, повернувши ексцентрики на торці виробу буквально на декілька мм в напрямку за годинниковою стрілкою. Якщо ви не впевнені, що впораєтеся, краще не експериментувати та для регулювання вікна в Києві викликати фахівців.

    Реклама на dsnews.ua