• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Made in Ukraine: датська компанія виготовлятиме в Україні систему керування вікнами для експорту в понад 70 країн

Датський виробник мансардних вікон VELUX Group розпочав в Україні виготовлення системи управління для електрокерованих вікон, штор та ролетів власного бренду. Новий продукт VELUX Touch вироблятиметься на потужностях американського виробника електроніки Jabil в Закарпатській області

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на пресслужбу представництва VELUX в Україні, передає "ДС".

Як зазначив директор "ВЕЛЮКС Україна" Юрій Ткаченко: "Виробництво продукції VELUX в Україні – це перший подібний досвід для нас, і ми пишаємося тим, яку користь це може принести українському народу та економіці у цей складний час. Незважаючи на низку викликів, що стоять перед країною, виробництво новітнього продукту VELUX може забезпечити нові робочі місця та підтримати відбудову України, стимулюючи розвиток її економіки".

Також повідомляється, що раніше на заводі Jabil в Ужгороді виготовлялись окремі компоненти та запчастини для міжнародного електронного портфоліо VELUX, і система VELUX Touch стала першим продуктом компанії, повністю виготовленим в Україні. До його створення долучилася команда розробників партнера-виробника.

VELUX Touch – продукт переважно експортного спрямування. Вже налагоджені поставки до 38-ми країн, де відкриті представництва VELUX Group, і ще 30-х країн, де в компанії встановлені партнерські зв’язки. "Ми раді, що клієнти, які використовують наш сучасний пристрій для керування вентиляцією та сонцезахистом через мансардні вікна, тепер бачитимуть етикетку "Made in Ukraine" на своєму продукті. Крім того, ми сподіваємося, що наше рішення щодо виробництва в Україні стане прикладом для інших компаній", – відмітив Юрій Ткаченко.

Представництво VELUX в Україні було відкрито у 2001 році. Як зауважують в компанії, VELUX має довгострокові плани щодо розвитку свого бізнесу на локальному українському ринку. Про цей факт, окрім запуску виробництва попри війну, свідчить припинення виробничо-торгової діяльності на ринках росії та білорусі: у 2015 році VELUX Group закрила свій завод в росії, у 2022 році – торгові компанії в обох зазначених країнах. 

Також компанія VELUX Group активно підтримує українців під час війни і долучилася до волонтерського руху. Зокрема, протягом 2022 року компанія виділила через фонд THE VELUX FOUNDATION 25 мільйонів датських крон на співпрацю з 18-ма міжнародними гуманітарними організаціями, по 5 мільйонів датських крон – на підтримку проекту зі збереження культурної спадщини України та стипендіальної програми Scholars at Risk Ukraine (SARU) для українських науковців, в рамках якої вони можуть пройти дистанційне навчання в датських університетах і отримати тимчасову роботу в Данії.

VELUX Group — всесвітньо відомий виробник мансардних вікон. Компанія також виготовляє вікна для пласких дахів, світлові тунелі, сонцезахисні аксесуари до мансардних вікон (шторки та ролети).

Головний офіс VELUX Group розташований в місті Херсхольме, що північніше Копенгагена. Представництва компанії працюють у 38 країнах, в Україні – з 2001 року. Загальна кількість працівників – більше 12 500 чоловік.

Мансардні вікна VELUX продаються більш ніж у 70 країнах. Наразі продукція під цією торговою маркою виробляється в 12 країнах, включаючи Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua