• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

20 мільйонів тонн на експорт: Зеленський задоволений підписанням угоди щодо зерна

Підписана у п’ятницю, 22 липня, угода про розблокування українських портів для експорту зерна цілком відповідає інтересам України, і наша країна має повний контроль над своїми портами

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося у вечірньому зверненні президента Володимира Зеленського, передає "ДС".

"Текст підписаного сьогодні документа опублікований, і кожен може ознайомитися з його пунктами. Вони цілком відповідають інтересам України.

Зараз не тільки можемо відновити роботу наших портів на Чорному морі, але й зберігаємо для них потрібний захист. Це відпрацьовано з нашими військовими і з нашою розвідкою. Військові запевнили мене у стовідсотковому контролі підходів до наших портів", — сказав голова держави.

Зеленський підкреслив, що після підписання угоди близько 20 мільйонів тонн торішнього врожаю зернових підуть на експорт. Цьогорічний врожай, який уже збирається, також можна буде реалізувати.

"У нас зараз уже в наявності зерна приблизно на 10 мільярдів доларів", — повідомив він.

Також, за словами президента, нарешті є шанс не допустити глобальної катастрофи – "голоду, який міг призвести до політичного хаосу в багатьох країнах світу, зокрема в країнах, які нам допомагають".

Крім того, зазначив Зеленський, підписання угоди є черговою демонстрацією того, що Україна здатна вистояти у війні з Росією.

Він підкреслив, що в територіальних водах України все буде контролюватися саме нашою державою.

"І для всіх зрозуміло, що з боку Росії можуть бути якісь там провокації, якісь намагання дискредитувати українські та міжнародні зусилля. Але ми довіряємо ООН. Тепер це їхня відповідальність і наших міжнародних партнерів – гарантувати дотримання домовленостей", — зазначив президент.

Нагадаємо, у Стамбулі у п'ятницю, 22 липня, відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна.

Член української делегації на переговорах, керівник ГУР Кирило Буданов також заявив, що в угоді немає жодної з неприйнятних умов, які намагалася нав’язати Росія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua