• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Адміністрація судноплавства продовжить боротися за прозоре дипломування моряків – Ігнатенко

Судові рішення не стали сюрпризом для Адміністрації судноплавства

Керівник Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко
Керівник Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко
Реклама на dsnews.ua

Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України продовжить боротися за прозору процедуру дипломування моряків. Про це заявив керівник Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко в інтерв’ю виданню "Порти України" коментуючи ухвалу судді Андрія Балаклицького, пише "ДС".

Ухвала призупинила низку повноважень Адміністрації судноплавства, визначених постановою Кабміну №1499 і фактично заблокувала процедуру дипломування українських моряків.

"Єдине, що ми плануємо робити — боротися за права моряків правовими засобами. Ми вже подали відповідну апеляційну скаргу, яка зареєстрована Шостим апеляційним адміністративним судом. Найближчим часом відбудеться засідання апеляційної інстанції, де буде ухвалено ключове рішення", — сказав Євгеній Ігнатенко.

Посадовець додав, що подібні судові рішення не стали сюрпризом для Адміністрації судноплавства.

"Розпочавши реформу, ми були готові до спротиву тих, хто звик будувати корупційні схеми на моряках. Спроби зупинити зміни шляхом судових позовів це лише один із тих фронтів, на яких нам зараз доводиться боротись. На жаль, противники реформи вдаються до найбрудніших засобів, аби повернути старі схеми", — пояснив Євгеній Ігнатенко.

Нагадаємо: до реформування дипломуванням моряків займалася Державна кваліфікаційна комісія (ДКК), яка утворювалась Інспекцією з питань підготовки та дипломування моряків (ІППДМ) та фактично не підлягала контролю з боку держави. Від моряків неодноразово надходили повідомлення про необґрунтовані відмови з боку ДКК у підтвердженні стажу моряка та пропозиції "розв'язати питання" через третіх осіб за певну мотивацію.

Постановою Кабміну № 1499 було створено нову Державну кваліфікаційну комісію моряків (ДККМ), яка має чітко регламентовані строки на прийняття та вичерпний перелік необхідних для цього документів. Реформа передбачала максимальну цифровізацію всіх процесів, аби нівелювати вплив людського фактора на прийняття рішення.

22 лютого 2023 року нова ДККМ при Адміністрації судноплавства видала перше підтвердження професійної компетенції моряка. За пів року реформування команда Адміністрації налагодила роботу Комісії в Києві та Одесі. Моряки отримали більш як 2 000 кваліфікаційних документів у прозорий спосіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua