• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Антиолігархічний закон краще відкласти до кінця війни: "венеційка" дала рекомендації Україні

Венеційська комісія в п’ятницю, 9 червня, рекомендувала Україні відкласти імплементацію так званого антиолігархічного закону, який Європейська комісія визначила як один із критеріїв подальшого руху Києва до євроінтеграції

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у Facebook повідомив повідомив міністр юстиції Денис Малюська, пише "Європейська правда".

Малюська нагадав, що Єврокомісія висунула умову про ухвалення "антиолігархічного" законодавства для Грузії, а "Венеційка" його розкритикувала через запропонований індивідуальний підхід.

"Українські олігархи розраховували, що з українським законом про олігархів відбудеться те саме: буде нищівна критика, яка призведе до того, що закон просто поховаютьі це затягне початок перемовин про вступ до ЄС. Одразу скажу: цього не відбулося", – проінформував міністр.

Після дискусій із фахівцями "Венеційки", додав Малюська, ті ухвалили, що український "антиолігархічний" закон не порушує права олігархів, як грузинський, але рекомендували Україні відкласти імплементацію закону про олігархів з огляду на війну.

"Річ у тім, що війна істотно змінює баланс сил в Україні, істотно зменшує вплив олігархів – це як руйнування їхніх підприємств, так і функціонування органів державної влади під час війни. Тому належним чином оцінити вплив закону про олігархів на політичну і правову систему вкрай складно", – пояснив глава Мінюсту.

Міністр пообіцяв, що "пауза" в діалозі з Венеційською комісією "триватиме недовго"

Як писала "ДС", за інформацією секретаря РНБО Олексія Данілова, наразі під критерії олігарха в Україні підпадають 86 осіб.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua