• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Асоціація міст України звернулася до Кабміну щодо повернення можливості передавати фінансову допомогу на відбудову між громадами

Асоціація міст України звернулася до Уряду скасувати норми постанови, якою було зупинено перерахування коштів на відбудову постраждалих територій напряму між громадами. Кабмін зобов’язав громади погоджувати свої рішення про надання фінансової допомоги іншим громадам з Міністерством фінансів

Віталій Кличко
Віталій Кличко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні сайту КМДА, передає "ДС".

"Вимога обов’язкового погодження Міністерством фінансів України перерахування коштів між місцевими бюджетами порушує принципи самостійності місцевого самоврядування, знижує оперативність ухвалення рішень, зупиняє відбудову та підготовку до зими зруйнованих агресором громад", – сказав голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко під час засідання Правління АМУ.

Члени Правління АМУ звернули увагу на те, що під час дії воєнного стану передача коштів між місцевими бюджетами забезпечила оперативне фінансування заходів із відновлення критичної інфраструктури, зруйнованої внаслідок російської агресії, соціальної підтримки громадян на звільнених територіях. За допомогою цього інструменту громади західних регіонів активно допомагають громадам, які потерпіли від повномасштабного вторгнення російського агресора.

Голови громад наголосили, що передача коштів також використовується для фінансування пільгового перевезення громадян, надання медичних послуг громадянам у лікарнях, ліквідації надзвичайних ситуацій на системах теплопостачання, які перебувають на обслуговуванні в обласних комунальних підприємствах, будівництва, утримання та обслуговування доріг між населеними пунктами.

АМУ також наголошує, що цільове використання коштів перебуває під суворим контролем Державної казначейської служби України.

    Реклама на dsnews.ua