• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Банк Raiffeisen не має плану з конкретними кроками виходу з ринку РФ, — НБУ

Національний банк України відзначає позитивні сигнали в заяві групи Raiffeisen Bank International (RBI), оголошеній за результатами загальних зборів 30 березня, проте конкретного плану заява не містить

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Такий коментар опубліковано на сайті НБУ, передає "ДС".

Зокрема, Нацбанк зазначає, що заява RBI "не містить чіткого плану з конкретними кроками та строками їх реалізації".

Однак в НБУ вважають, що заява "може свідчити про перехід від пошуку "стратегічних варіантів майбутнього" до готовності банку до реального скорочення ділової активності в Росії та реалізації рішень, які призведуть до продажу або виділення чи деконсолідації "Райффайзенбанку Росія" з групи".

"Висловлюємо сподівання, що RBI Group як відповідальний член міжнародної фінансової спільноти вже найближчим часом докладе зусиль для впровадження в життя зазначених ініціатив", — додали в НБУ.

У пресслужбі повідомили, що голова НБУ Андрій Пишний звернувся до наглядової ради RBI перед проведенням загальних зборів та закликав Групу не зволікати з рішенням щодо виходу банку з РФ.

Він також звернув увагу на неприйнятність потенційного виходу "Райффайзенбанку" з РФ шляхом обміну активами "Райффайзенбанку" з підсанкційним Сбербанком в Австрії. "Угода, яка дає змогу банку, що належить Кремлю, зберегти свої заблоковані підсанкційні активи в Європі та повернути їх до Росії, щоб і надалі підтримувати економічну стійкість і здатність Росії вести війну з Україною, не витримує жодної критики, не кажучи вже про порушення санкційних обмежень", — зазначили в прес-службі.

Як повідомляла "ДС", напередодні стало відомо, що австрійський банк Raiffeisen Bank International (RBI) прагне продажу чи виділення свого російського підрозділу Райффайзенбанку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua