• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Більше викрадень авто і менше пограбувань: у поліції розповіли, як війна вплинула на злочинність

Загальний рівень злочинності в Україні упродовж першого півріччя 2022 року зменшився на 25% у порівнянні з попереднім періодом, але з травня почав збільшуватися

У поліції розповіли, як війна вплинула на злочинність
Загальний рівень злочинності в Україні упродовж першого півріччя 2022 року зменшився на 25% / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції Вадим Дзюбинський, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення Росії упродовж перших двох місяців спостерігалося зниження майже за всіма видами злочинів.

А з травня почала спостерігатися інша тенденція — зростання злочинності у порівнянні з початком військової агресії, а також збільшення рівня окремих видів злочинів і в порівнянні з минулими роками.

"Загальна злочинність за пів року зменшилася на 25% (у порівнянні з минулим періодом – ред.). При цьому рівень злочинності тяжких і особливо тяжких злочинів залишився майже на рівні минулого року. Кількість навмисних вбивств у нас збільшилася за пів року на 9,1% у порівнянні з 2021 роком – це і через військову агресію, і вбивства, які були вчинені на окупованих і деокупованих територіях", — зазначив Дзюбинський.

Правоохоронці також помітили тенденцію до зменшення майнових злочинів, таких як квартирні крадіжки. Дзюбинський вважає, що цьому сприяють комендантська година, посилені патрулі, блокпости.

Водночас, каже він, не менш важливим чинником є й те, що дуже багато людей лише починають повертатися до своїх домівок і фактично ще не заявляли про можливі крадіжки.

"Щодо розбійних нападів та пограбувань — також маємо зниження. Немале — у два рази менше, ніж у минулих роках, саме завдяки великій кількості представників правоохоронних і військових органів на вулицях міст і сіл, що унеможливлює скоєння цього типу злочинів" — додав керівник департаменту.

Правоохоронці також бачать стабільну тенденцію до збільшення викрадень транспорту — майже на 86 % у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Хоча на мирних територіях — там, де не було активних бойових дій, таких злочинів майже не фіксували.

Як писала "ДС", Міністерство внутрішніх справ хоче створити цифровий реєстр власників зброї, доступний для всіх поліцейських на блокпостах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua