• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

"Більшість підприємств уже зараз відповідає трьом із чотирьох критеріїв Авторизованого економічного оператора", — Держмитслужба

13 січня у Держмитслужбі провели онлайн-семінар на тему: "Порядок надання авторизацій АЕО та авторизацій на застосування спрощень" за технічної підтримки проєкту EU4PFM, участь у якому взяли близько 400 представників бізнесу. Як зауважили в Держмитслужбі, семінар є початком активної комунікації з бізнесом у темі АЕО та інших митних спрощень

Реклама на dsnews.ua

Увагу учасників онлайн-семінару було сфокусовано на практичних питаннях, — зокрема, процедурі подання заяви про надання авторизації, порядкові проведення оцінки (моніторингу) відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизації, а також на самих критеріях та умовах, яким має відповідати підприємство залежно від обраної авторизації, передає "ДС".

"У зв’язку із воєнними діями бізнес змушений був перебудувати логістику, спрямовуючи товаропотоки на західний кордон України. Це призвело до збільшення навантаження на митниці та накопичення черг перед пунктами пропуску. Держмитслужба зі свого боку вживає всіх необхідних заходів, однак ми пропонуємо підприємствам звернутися також і до існуючої європейської практики – організувати так свою діяльність, що митниці лишається надати авторизацію і мінімізувати її участь у виконанні митних формальностей", — зазначив Олег Гоя, директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Державної митної служби України.

Він наголосив, що більшість підприємств уже зараз відповідають трьом із чотирьох критеріїв АЕО, а також звернув увагу на те, що критерії надання авторизації АЕО змінилися в бік спрощення.

Олександр Москаленко, директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України, акцентував, що у листопаді закінчується термін дії положень Митного кодексу, які передбачали можливість імпорту/експорту товарів без заїзду в митні органи, тому у бізнесу залишається відносно небагато часу, щоб організувати свою роботу, використовуючи можливості переваг та спрощень, які надає авторизація АЕО та інші доступні на сьогодні спрощення.

Докладна інформація щодо АЕО доступна на офіційному сайті Держмитслужби у розділі "Авторизований економічний оператор".

    Реклама на dsnews.ua