• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Бійці ЗСУ освоять ЗРК Patriot за кілька тижнів, — військовий аташе

Українські військовослужбовці навчаються на зенітних ракетних комплексах Patriot з випередженням графіка та можуть освоїти ці ЗРК за лічені тижні

Система ППО Patriot
Система ППО Patriot
Реклама на dsnews.ua

Про це аташе з питань оборони посольства України в США Борис Кременецький заявив у коментарі Голосу Америки, повідомляє "ДС".

Так на військову базу Fort Sill у штаті Оклахома українці прибули у середині січня. Тоді в Пентагоні заявляли, що їхнє навчання роботі з сучасною системою протиповітряної оборони триватиме кілька місяців. Але, за словами Бориса Кременецького, термін вдалося скоротити завдяки досвіду українських військових.

"Йдеться про тижні, точної відповіді я не можу надати... Місяць майже вже минув з того часу, як вони прибули. Зазвичай, якщо починати вчити з нуля, термін навчання може зайняти від кількох місяців до року", — сказав аташе.

Програма навчань в Оклахомі передбачає, що українці не лише самі швидко опанують сучасну систему ППО, а після повернення додому будуть готові стати інструкторами для інших військових.

Точної кількості українців, які проходять тренування у США, Кременецький не назвав. Він водночас зазначив, що фахівців для роботи з Patriot в Україні вистачає, тому головне питання у наданні більшої кількості цих систем.

"Ця система значно посилить здібності нашої протиповітряної оборони, особливо у боротьбі з балістичними ракетами. Тому це — суттєве покращення спроможності нашої системи ППО. Звичайно, однієї системи, яку ми отримуємо, недостатньо. Ми працюємо над тим, щоб отримати ще, ми готові, у нас є фахівці, яких ми готові надіслати ще на навчання", — зазначив Кременецький.

Нагадаємо, за даними українського МЗС, американську систему протиповітряної оборони Patriot буде розгорнуто в Україні в максимально стислий термін, а підготовка до передачі цих систем уже почалася.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua