• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Bloomberg: США думають над евакуацією сімей своїх дипломатів з України через ескалацію з боку Росії

Влада США обмірковує, чи слід евакуювати членів сімей американських дипломатів, які зараз перебувають в Україні, оскільки Росія стягує до кордонів нашої країни понад 100 000 військовослужбовців

Російські війська, ілюстративне фото
Російські війська, ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це із посиланням на неназвані джерела повідомило впливове американське видання Bloomberg, повідомляє "ДС".

"Згідно з планом, другорядний персонал зможе піти добровільно, а членам сім'ї буде наказано повернутися додому. Оголошення про це може бути зроблено протягом кількох днів, за словами людей, які попросили не називати їхнього імені до ухвалення рішення", — сказано у матеріалі.

Журналісти вказують, що адміністрація президента США Джо Байдена дедалі активніше попереджає про можливе вторгнення, оскільки Росія продовжує нарощувати свої сили біля кордонів України.

Одне з джерел журналістів наголосило, що рішення про евакуацію не означатиме, що США впевнені в тому, що Росія вторгнеться, і просто "віддзеркалює обережну підготовку зі зростанням напруженості"

Представники Держдепартаменту від коментарів журналістам відмовилися.

Як писала "ДС", видання The New York Times з посиланням на свої джерела повідомило, що дипломатам у двох російських консульствах в Україні наказали підготуватися до виїзду з України. За даними NYT, 5 січня країну залишили 18 людей – переважно діти та дружини російських дипломатів. У Кремлі ці повідомлення коментувати не стали, пославшись на заяви МЗС РФ, яке заявило, що дипустанови РФ в Україні "працюють у штатному режимі".

Міністерство закордонних справ України таку інформацію від російської сторони не отримувало.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua