• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Болгарія посилює правила в'їзду за шенгенською візою

Болгарія посилює правила в'їзду за шенгенською візою — у країну можна буде потрапити лише тим іноземцям, хто до цього вже перетнули кордони Шенгенської зони

Реклама на dsnews.ua

Про це пише schengenvisainfo, передає "ДС".

Влада Болгарії оголосила, що власники дворазової або багаторазової шенгенської візи мають право на в'їзд до країни, якщо їхня віза використовувалася хоча б один раз для в'їзду до країни Шенгенської угоди.

"Болгарія застосовує безвізовий режим для власників багаторазових шенгенських віз, що діють. Вони матимуть право в'їжджати і проживати в Республіці Болгарії не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду з дати першого в'їзду без необхідності мати болгарську короткострокову візу. Це правило застосовується тільки за умови, що шенгенська віза вже використовувалася хоча б один раз для в'їзду до країни Шенгенської угоди", – йдеться у повідомленні посольства Болгарії.

Це означає, що всі, хто щойно отримав шенгенську візу, повинні будуть спершу в'їхати в будь-яку з 27 країн зони або в країну, яка видала візу, щоб отримати дозвіл на в'їзд до Болгарії.

Аналогічні вимоги діють для національних віз Румунії та Кіпру, за якими можна в'їжджати до Болгарії.

Болгарія є країною ЄС, але поки що не стала країною Шенгенської угоди.

Для українців при в'їзді до Болгарії діє безвізовий режим – там можна перебувати до 90 днів. Цей період не враховується у дні перебування у Шенгенській зоні. Також у зв'язку з війною в Україні в Болгарію можна їхати з метою отримання тимчасового захисту навіть без дійсного закордонного паспорта.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua