• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Борель закликав Путіна створити гуманітарні коридори для мирного населення України

Віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель закликає президента Російської Федерації Володимира Путіна дозволити створити гуманітарні коридори в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на брифінгу після надзвичайного засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі, передає "ДС".

"Путін повинен дозволити гуманітарній допомозі бути доставленою в Україну", — наголосив Боррель.

Високий представник ЄС заявив, що гуманітарна ситуація в Україні стає складнішою у зв'язку з постійними бомбардуваннями зі сторони російської армії.

"Вони обстрілюють житлові будинки, школи, лікарні та іншу цивільну інфраструктуру. Схоже, що вони хочуть зруйнувати Україну", — наголосив він.

Він зазначив, що Рада ООН з прав людини знає про це і підтримала негайне створення комісії з розслідування порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права.

Боррель сказав, що наразі число українців, які вже покинули Україну, перевищило 1 мільйон осіб. Він заявив, що ще більше українців прибуде в ЄС.

"Але ми рішуче закликаємо створити гуманітарний коридор", — наголосив Боррель.

Він сказав, що українці: чоловіки, жінки, діти потребують їжі і предметів першої необхідності.

Окремо Високий представник сказав, що ЄС налаштований дозволити в'їзд усім, хто тікає від війни в Україні.

Як писала "ДС", голова Донецької обладміністрації Павло Кириленко казав, що працює над наданням "зеленого коридору" — для завозу до Волновахи гуманітарної допомоги, медикаментів, продуктів, води, а також для евакуації мешканців. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua