• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Британія передасть танки Україні: The Guardian вважає, що про це оголосять наступного тижня

Уряд Великої Британії, як очікується, у понеділок офіційно оголосить про рішення передати українській армії бойові танки Challenger 2.

Реклама на dsnews.ua

 Про це повідомляє британська газета The Guardian із посиланням на джерела в Україні, передає "ДС".

За даними видання, Україна впевнена, що Британія незабаром оголосить про свої плани відправити близько 10 танків Challenger 2, що, як вона сподівається, допоможе Німеччині нарешті дозволити реекспорт своїх танків Leopard 2.

Зазначається, що Британія вже прийняла рішення на користь цього кроку, в той час як тиск на Берлін зростає напередодні зустрічі західних міністрів оборони наступної п'ятниці в рамках формату "Рамштайн.

Раніше цього тижня стало відомо, що Британія розглядає можливість постачання Україні танків після багатомісячних прохань з боку Києва, але остаточне рішення залишається за прем'єр-міністром Ріші Сунаком.

Невелика кількість танків, взятих з запасів Британії, які налічують 227 одиниць, сама по собі не матиме великого значення на полі бою, але це буде перший випадок, коли будь-яка західна країна погодиться відправити свою важку бронетехніку в Україну.

Київ сподівається, що це прокладе шлях для Німеччини. В Європі налічується понад 2000 Leopard 2, які перебувають на озброєнні армій 13 країн, але за договорами купівлі-продажу необхідна згода Берліна на реекспорт будь-якого комплекту німецького виробництва в Україну.

Як повідомляла "ДС", Польща в рамках міжнародної коаліції передасть Україні роту танків Leopard.

Фінляндія розгляне можливість передачі бойових танків Leopard 2 Україні, якщо на цей крок наважаться ще кілька держав.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua